Türkiye’de Play/Watch and Earn Sistemine Entegre olan İlk Oyun Axell Studio’nun Back Streets Oyunu Oldu!

Türkiye’de Play/Watch and Earn Sistemine Entegre olan İlk Oyun Axell Studio’nun Back Streets Oyunu Oldu!

Axell Studio’nun ilk rekabetçi oyunu Back Streets, hikayesi ile ilk günden oyunseverler için büyük bir merak uyandırmıştı. Bolit isimli şehrin koruma altına alınması ve burada yaşayanların hayatlarının kısıtlanması oyunun genel konusunu ifade ediyor. Ancak şehrin azılı suçlularından birinin tekrar görünmesiyle kentin kaderi, insanların “Aykırılar” olarak hitap ettiği bir grubun eline geçiyor. 3 kişinin gerçek zamanlı olarak mücadele ettiği süreçte oyuncuların bazı özel güçler ile düşmanların üstesinden gelmesi bekleniyor.

Heyecanı ve adrenalini yüksek olan Axell Studio oyununda şuan Play/Watch and Earn sistemi kullanılıyor. Oyuncular sistem içerisindeki reklamları izleyerek dijital parama birimi olan Portoken kazanabiliyor. Peki bu sistem ile oyun oynarken token kazanmaya nasıl başlayabilirsiniz?

Öncelikle Portuma Gamer panel üyeliği oluşturmanız gerekiyor. Oyun içine blockchain cüzdan adresi girebilir ve oyun oynayarak Portoken kazanmaya başlayabilirsiniz!

Pandemi dönemi ve sonrasında oyun sektöründe büyük ivmeler yakalandı. 2021 yılından bugüne total global gelirlerin 90 milyon dolarından fazlası mobil oyunlardan elde edildi. Çocuk ve yetişkin herkesin oyunlara olan ilgisi ve günlük oyun oynama süreleri, oyun şirketlerini de bu anlamda harekete geçirdi. Türkiye’de yeni yerli oyun stüdyoları kurulurken, oluşan StartUp girişimlere önemli yatırımlar sağlandı.

Destex Digital‘in katkıları ile geliştirilen Axell Studio, geçtiğimiz yıl oyun sektörüne damga vuran önemli girişimlerden biri oldu. Şuan Türkiye’de artmakta olan oyun ekosisteminin hacmini geliştirmek için öncü bir oyun stüdyosu olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Şirketinin kurucu ortakları Furkan Bastugan ve Onur Eyikul, Dünya’da bir ilk olan Play / Watch and Earn sistemini ilk oyunları Back Streets’e entegre ettiklerini duyurdu!

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← digital/design/integrated/paris, Yeni Bir Başlangıç Yapmaya Hazırlanan CollaSel’in Yanında Yer Alıyor! BWA Digital İle Online Ödeme Kolaylığı →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.