PayTR Sanal POS Nedir ve Nasıl Başvurabilirsiniz?

PayTR Sanal POS Nedir ve Nasıl Başvurabilirsiniz?

PayTR, 2009 yılında kurulan bir şirkettir ve özellikle çevrimiçi ödeme yöntemleri ve bu yöntemlere dair çözüm önerileri geliştirir. Sanal POS uygulaması da hizmetleri arasında yer alan bir ödeme yöntemidir. Sanal POS ile kolay ve hızlı ödeme yapılması sağlanır ve e- ticaret sitelerinin ödeme alması noktasında güvenli önlemler sunar. Sanal POS’a başvuru yapmak isteyen işletme sahipleri, PayTR sanal POS başvuru formu üzerinden işlem yapması gerekir. Formda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıtlanması önemlidir.

PayTR Nedir?

PayTR, 13 yıldır Türkiye’de yerel, ulusal ve uluslararası ölçekte hizmet veren bir şirkettir. 2009 yılında kurulduktan sonra farklı marka ve kurum/kuruluşlar ile işbirlikleri yaparak kendisini daha güçlü kılmıştır. Yerli sermaye kullanılarak açılan bir şirketin uluslararası ölçekte ivme kazanması ile güvenli ve emin adımlarla ilerlemesi ile sağlanmıştır. PayTR, aktif olarak hizmet vermeye devam eden bir şirkettir. Tüm yasal süreçlere tabi oluşu ile herhangi bir sorun yaşamadan kullanılabilir.

PayTR Güvenli Mi?

Çevrimiçi ödeme yöntemleri ve çözümleri sunan şirketlerden hizmet almadan önce araştırma yapmak ve kullanıcı deneyimlerini incelemek önemlidir. PayTR bu noktada sunduğu profesyonel ve güvenli hizmet ile diğer seçeneklerden kendini ayırmaktadır. Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliğinin bir üyesi olması ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile çalışması PayTR’nin güvenli olduğunu göstermektedir. PayTR’nin denetiminden sorumlu olan birim Merkez Bankasıdır. Bu neden ile de tüm ödeme aşamaları güvenli, denetimli ve sorunsuz bir şekilde yönetilmektedir.

PayTR Hizmetleri Nelerdir?

Şirketin sunduğu birçok hizmet vardır ve bu hizmetler farklı kategoriler altında incelenir. PayTR’nin sunduğu hizmetler; ödeme yöntemi ve güvenlik olarak iki ana başlığa ayrılabilir. Ödeme esnasında kişinin kart, banka ve iletişim bilgilerini üst düzey güvenlik önlemleri ile koruma altına almak da PayTR’nin hizmetleri arasında yer alır. PayTR güvenlik önlemlerinin yanı sıra pazar yeri noktasında da işletmelere özel çözüm önerileri geliştirmekte ve ödeme noktasında yaşanan sorunları gidermektedir.

PayTR Sanal POS Nedir?

E- ticaret yapılan internet sitelerinde vazgeçilmez olan ana unsur güvenli ve kolay ödemedir. Sanal POS ise tam da bu unsurlar üzerinden hazırlanmış bir sistemdir. Kişiler, PayTR güvencesi ile sanal ortamda kredi kartı ya da banka kartı ile kolay ödeme yapabilirler. PayTR sanal pos uygulaması 60.000’den fazla işletmenin tercihidir.

PayTR Sanal POS Avantajları Nelerdir?

PayTR tarafından sunulan sanal POS uygulamasının birçok avantajı bulunur. Bu avantajlar ilgili e- ticaret sitesini daha verimli bir hale getirme ve kullanıcı dostu bir uygulama sunma gibi hedeflere yer verir. PayTR’nin sanal POS özelliği ile işletmelere sunduğu avantajlar şunlardır:

 • Ek ödeme almayarak sadece başvuruda belirtilen komisyonu alması
 • Maliyetlerinin düşük olması
 • Site içine kolay entegre edilmesi ve basit bir kullanıma sahip olması
 • Tüketiciye güvenli ödeme sunarak verilerinin zarar görmesini engellemesi
 • Her e- ticaret sitesinde kullanılması
 • Müşteri portföyünün güvenli, kaliteli ve geniş olması
 • Sanal POS sayfa tasarımının siteye göre özelleştirilmesi
 • Mobil ile uyumlu olması ve mobil uygulama üzerinden ödeme alırken sorun yaşanmaması
 • Tüm banka ve kredi kartları ile uyumlu olması

PayTR’nin sanal POS ile hem tüketiciye hem de işletmeye sunduğu bazı avantajlardır.

PayTR Sanal POS Başvurusu Kaç Günde Yanıtlanır?

Sanal POS başvurusu gerekli bilgiler sisteme girildikten sonra 2 saat içerisinde yanıtlanmaktadır. Ön başvurunun ardından PayTR yetkilileri tarafından başvurunun bir sonraki aşaması, başvuru sahibine iletilmektedir. PayTR sanal POS başvurusu olumlu yanıtlandıktan sonra siteye kolayca entegre edilebilir.

PayTR Sanal POS Başvurusu Nasıl Yapılır?

PayTR sanal POS başvurusunu yapmak için PayTR’nin resmi internet sitesinde yer alan başvuru formunun doldurulması gerekir. Tüm şart ve evrakları tamamlayan yetkililer, başvurularını çevrimiçi başvuru formu üzerinden gerçekleştirebilir. İlk aşamada iletişim bilgileri, işletme türü ve işletmenin internet sitesi adresinin forma girilmesi gerekir. Daha sonra ilgili detaylar ve belgeler için PayTR müşteri hizmetleri ekibi yönlendirme yapacaktır.

PayTR Sanal POS Başvurusunda Hangi Evrakları İster?

PayTR üzerinden sanal POS’a başvurmak isteyen kişiler kişilik türlerine göre (gerçek – tüzel) farklı evraklar ile başvuru yapmalıdır. Bu noktada şirketler (işletmeler, tüzel kişiler) için istenen başvuru evrakları şunlardır:

 • Ticaret Sicil Gazetesi
 • Vergi levhası
 • Yetkiliye ait imza sirküleri

PayTR sanal POS başvurusu eğer bir şirket tarafından değil şahıs (gerçek kişi, birey) üzerinden gerçekleşiyor ise bu durumda sunulması gereken evraklar şunlardır:

 • Vergi levhası
 • Şahsa ait kimlik kartı
 • İmza beyannamesi

Hem işletmelerin hem de şahısların sunması gereken ortak doküman ise banka hesap belgesidir. Banka bilgilerini gösteren dokümanın (hesap cüzdanı, IBAN – banka – hesap numarası ve isim bilgilerinin yer aldığı hesap bilgisi) diğer evraklar ile PayTR yetkililerine iletilmesi gerekir.

Sık Sorulan Sorular

PayTR Sanal POS Ödemesi Hangi Kartlar ile Yapılır?

PayTR sanal POS kullanan kişiler istedikleri bankaya ait tüm kartları kullanabilirler. Türkiye’de kullanımı engellenmemiş banka ve kredi kartları ile sanal POS üzerinden ödeme yapmak mümkündür. Bu noktada PayTR tarafından herhangi bir sınırlama yapılmaz ve tüketiciler istedikleri kart türü ile ödeme yapabilirler.

PayTR Sanal POS Ödemesinde Ekstrede Ne Yazar?

E-Ticaret sitesine PayTR sanal POS’u kuran işletmelerin fatura ve ekstre gibi belgelerde PayTR’nin adı yazar. PayTR altyapısına sahip bir siteden alışveriş yapan tüketicinin ekstresinde PayTR’nin yanı sıra site adı gibi bilgilere de yer verilebilir.

PayTR Sanal POS Ücreti Ne Kadar?

Sanal POS ücreti düzenli olarak ödenen tek bir ödemedir. Sanal POS için tek bir başlıkta ödeme alan PayTR, güvenle kullanılabilen bir platformdur. PayTR ile yapılan ödemeler istenir ise taksitlendirilebilir istenir ise de peşin ödeme yapılabilir. İşletmenin PayTR tarafından edindiği sanal POS ücreti ise farklı unsurlara göre fiyatlandırılır. İnternet sitesinin içeriği, site trafiği ve farklı unsurlar göz önüne alınarak PayTR uzmanları tarafından en uygun fiyat belirlenir.

PayTR Sanal POS için Ek Ödeme Talep Eder Mi?

PayTR sadece komisyon ücretini alır. Bunun dışında ek ödeme talep etmez ve sözleşmede belirtilmeyen ödemeler başvuru sahibinden istenmez. PayTR kullanıcıları sadece komisyon ücretini ödemek ile yükümlüdür. Bunun dışında farklı başlıklar altında sunulan masraf çeşitleri ve ek ödemeler PayTR’de yer almamaktadır.

PayTR Sanal POS Başvurusunu Hangi İşletmeler Yapamaz?

Her ne kadar isteyen her işletme ve şahıs şirketi PayTR üzerinden sanal POS başvurusu yapabilse de başvuru yapmasına izin verilmeyen işletmeler de bulunur. Bu işletmeler özellikle toplumsal cinsiyet eşitsizliği temelinde hareket eden yapılanmalardır:

 • İçerisinde şiddet öğelerine yer veren,
 • Olumsuz örnek oluşturan,
 • Tüketiciye zarar veren ya da verebilecek olan,
 • Yasa dışı çalışan,
 • Zararlı madde satışı yapan,
 • Çalışma izni olmayan

İşletme ve şahıs şirketlerine PayTR tarafından sanal POS desteği sunulmaz. PayTR, cinsiyet eşitliğini temel alarak hareket eden ve etik değerleri olan bir çalışma anlayışına sahiptir. Bu neden ile de özellikle din, politika, cinsellik ve zararlı madde gibi alanlarda metalaştırma yaparak satış gerçekleştiren ve art niyet taşıyan şirketler ile çalışmaz.

İlgili Haberler

Vodafone, IoT Teknolojisinde 10'Uncu Defa Dünya Lideri
Vodafone, IoT Teknolojisinde 10'Uncu Defa Dünya Lideri
Devamını Oku >
Yerli Video Konferans Uygulaması: OctaMeet
Yerli Video Konferans Uygulaması: OctaMeet
Devamını Oku >
Gmail’in Masaüstü Versiyonu Değişiyor
Gmail’in Masaüstü Versiyonu Değişiyor
Devamını Oku >
Tek Şarjla 50 Günü Çıkaran Akıllı Telefon
Tek Şarjla 50 Günü Çıkaran Akıllı Telefon
Devamını Oku >
1 Nisan Teknolojileri
1 Nisan Teknolojileri
Devamını Oku >
Light Phone 2: Yalnızca Gerekli Şeyleri Yapan Cep Telefonu
Light Phone 2: Yalnızca Gerekli Şeyleri Yapan Cep Telefonu
Devamını Oku >
Land Rover, Doğa Tutkunları İçin Dayanıklı Akıllı Telefon Tasarladı
Land Rover, Doğa Tutkunları İçin Dayanıklı Akıllı Telefon Tasarladı
Devamını Oku >
Patlamayan ve Katlanan Bisiklet Lastiği
Patlamayan ve Katlanan Bisiklet Lastiği
Devamını Oku >