Light Phone 2: Yalnızca Gerekli Şeyleri Yapan Cep Telefonu

Light Phone 2: Yalnızca Gerekli Şeyleri Yapan Cep Telefonu

Bir telefonun yapması gerekenden fazlasını yapmayan Light Phone 2, sahibinin tüm vaktini almıyor.  

4G LTE bağlantılı Light Phone 2, mat siyah ve beyaz renkte üretilmiş. E-mürekkep ekrana sahip olan telefonun ekranı, Amazon Kindle gibi e-okuyucularla aynı şekilde çalışıyor ve yalnızca basit işlemler için kullanılıyor.

Akıllı telefonlardaki karmaşıklığı ve zaman alan şeyleri ortadan kaldıran Light Phone 2, kullanıcıların sevdiği şeyleri yapması, hayata vakit ayırması için tasarlanmış ve tıpkı adı gibi ‘hafiflik’ vadediyor. Telefonda; arama, mesajlaşma, alarm, müzik dinleme, araç çağırma ve basit yön tarifleri göstermeden başka özellik yok.

Sürekli internete bağlı olmaktan ve işle ilgili e-postalardan sıkılanlar için tasarlanan ve akıllı telefonun getirdiği yüklerden arındıran Light Phone 2’yla sevdiğiniz kitabı okumak, sahilde bir yürüyüş yapmak, ufak bir gün ortası uykusu çekmek ya da arkadaşlarla bir öğle yemeğinde buluşup sohbet etmek için vakit kalıyor.

1GB DDR3 RAM’i bulunan 80 gramlık telefonun pil kapasitesi ise 500mAh. 5 günlük bekleme süresi sunan Light Phone 2’nun konuşma süresi yalnızca birkaç saat. Indiegogo kampanyasıyla fonlanan telefon, destekçiler tarafından büyük ilgi görüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Hava Koşullarına Adapte Olabilen Akıllı Mont Land Rover, Doğa Tutkunları İçin Dayanıklı Akıllı Telefon Tasarladı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.