Land Rover, Doğa Tutkunları İçin Dayanıklı Akıllı Telefon Tasarladı

Land Rover, Doğa Tutkunları İçin Dayanıklı Akıllı Telefon Tasarladı

Otomobil üreticisi Land Rover’ın alışılmışın dışındaki yeni ürünü, markanın dayanıklı tasarım estetiğini yansıtıyor.

Tasarım firması Bullitt Group’la bir araya gelen Land Rover, ürettiği otomobillerin dayanıklılığını akıllı telefona taşıdı. Zorlu doğa koşulları altında bile çalışması için geliştirilen sağlam yapıdaki “Land Rover Explore: Outdoor Phone”, doğayla iç içe olmayı ve macerayı seven kişiler düşünülerek tasarlandı.

Normal kullanımda 4000mAh piliyle iki günü rahat çıkaran akıllı telefonun, hava durumuna ve sensör verisine ulaşmayı kolaylaştıran, özelleştirilebilir bir Açıkhava Gösterge Paneli (Outdoor Dashboard) bulunuyor. Telefonda acil durumlara karşı SOS işaret feneri ve ekran parlamasını azaltan Night red filtre de yer alıyor.

Dayanaklılığıyla göz dolduran telefon, 1.8 metreden aşağı atılarak test edildi. Su altında çalışabilen ve aşırı sıcaklardan etkilenmeyen Land Rover Explore: Outdoor Phone; termal şok, nem ve titreşime karşı korumalı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Light Phone 2: Yalnızca Gerekli Şeyleri Yapan Cep Telefonu Ultra İnce Giyilebilir Elektronik Ekran →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.