Multiplayer, oyunlarla reklamları birleştirmeye devam ediyor

Multiplayer, oyunlarla reklamları  birleştirmeye devam ediyor

Oyun dünyasının öncü ekosistemi Multiplayer, bünyesindeki yaratıcı ajansla, markaları için Oynanabilir Reklamlar (Playable Ads) üretmeye başladı. 

Hayatımızı günden güne daha uzun süre mobil cihazlarda geçirmeye başladığımız bu dönemde, gıda sektöründen bankacılığa, sağlık takibinden oyunlara birçok alanda mobilden giriş yaparak ilerliyoruz.

“Digital 2021 Global Overview” raporuna göre dünya üzerinde 4,66 milyar kişi internete erişebiliyor. Bu kitlenin %92,6’sı mobil cihazlarıyla internete bağlanıyor ve günlük ortalama 7 saat olan internet kullanımının yarısından fazlasını mobilden giriş yaparak gerçekleştiriyor. Bu sürenin %11’ini ise mobil oyunlar kaplıyor.

Mobil kullanımdaki bu artış, markalar için de önemli bir fırsat sunuyor. Tüketicilerin kullandığı mobil uygulamaların, oyunların içerisinde ve sosyal mecralarda karşısına çıkan Oynanabilir Reklamlar, reklamverenlerin odak noktasında yer alıyor.

HTML5 formatında üretilen ve interaktif bir deneyim sunan Oynanabilir Reklamlar, marka mesajlarının akılda kalıcı olmasını, marka bilinirliğinin artmasını ve tüketicilerin marka uygulamalarına ya da websitelerine yönlendirilmesini sağlıyor. Bunun yanında, tıklanma, indirme ve reklamda vakit geçirme oranlarını dikkat çekici şekilde yükseltiyor. Ayrıca, kullanıcıları harekete geçiren mesajları ve görselleri hızlıca test etmek için de uygun bir ortam hazırlıyor.

Multiplayer, son dönemde kendi iş ilanını da Playable Ads kullanımıyla vererek yenilikçi bir yaklaşım sunmakta. Bu yeni nesil reklamlar, sektörün önde gelen markalarının da oldukça dikkatini çekiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← En Yetkili Özel Servis Speedy Dijital Ajansını Seçti Webtures SEO İle RÖDER Group Türkiye’nin Trafiğini %319 Artırdı! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.