Mbsays’ten Kadınlar Günü’ne Özel Paylaşım: “Artık Bir Şeyler Değişmeli”

Ajans Haberleri, Haberler 09 Mar 2016
Mbsays’ten Kadınlar Günü’ne Özel Paylaşım: “Artık Bir Şeyler Değişmeli”

Dijital reklam ajansı mbsays 8 Mart için hazırladığı görsellerde “Artık bir şeyler değişmeli” diyor.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü tüm iletişim ajansları birbirinden farklı paylaşımlarla kutladı. Birçoğu farkındalık yaratmayı amaçlayan bu paylaşımların öne çıkanlarından biri de mbsays’in “Artık bir şeyler değişmeli” temalı çalışmaları oldu.

Ne yazık ki dilimize pelesenk olmuş, kültürümüzün parçası haline gelmiş eril deyimler ve kalıplaşmış sözlere yer verilen görsellerde mbsays bu kültüre ve kabule bir karşı duruş sergiliyor. Çalışmalarda, kelimenin başından bir harfi, cümlenin ortasından bir kelimeyi ve nihayetinde dilimizden eril tahakkümü silip toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanabileceği fikri işleniyor.

Biz de mbsays’in sözlerini tekrar ederek bu güzel çalışmayı selamlıyoruz: “Kadının özgürlüğü için yasalardan dile, sokaklardan evlere değişim gerek. Artık bir şeyler değişmeli hem de hemen şimdi…”

mbsays-8mart-1

mbsays-8mart-2

mbsays-8mart-3

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook Face Swap Uygulaması MSQRD’yi Satın Aldı! Elle Shoes’un SEO ve SEM Ajansı Sempeak Oldu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.