Markaların Maskülen Logoları, Kadın Figürleriyle Değiştirildi

Grafik Tasarım, Projeler 08 Mar 2018
Markaların Maskülen Logoları, Kadın Figürleriyle Değiştirildi

Creative Equals, ünlü markaların erkeksi logolarını, feminist bir dokunuşla kadın figürlerine dönüştürdü.

Creative Equals, Dünya Kadınlar Günü için dünyaca ünlü markaların logolarında erkek figürleri kullanımına, kadın figürlerinin yer aldığı logolarla yanıt verdi ve logolardaki sessiz erkek kahramanları kadına dönüştürdü.

Kadın-erkek eşitliğine önem veren kreatif ve kâr amacı gütmeyen kuruluş, kısa animasyonların da yer aldığı Kadınlar Günü çalışmasıyla, erkek ikonografiyi feminist bir yaklaşımla kadınlaştırdı.

Örneğin, Pringles’ın maskotu Julius Pringles’ın bıyığı, at kuyruğuna dönüşürken; Oscar heykelciği, kadın bedenine büründü.

Creative Equals, “Here’s to more women” sloganıyla kadın tasarım yönetmenlerinin erkek yöneticilerin çok gerisinde olduğuna, günümüzde bu sektörün yalnızca %11.15’inin kadınlardan oluştuğuna dikkat çekmek istedi.

 

 

 

 

 

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Erkeklerin Kadınları Anlaması İçin Hazırlanan Tacizci Banner Markis’ten Ön Yargıları Kaldıran Decathlon Reklamı! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.