Limak’tan Geleceğin Mühendis Kadınlarına Destek

Limak’tan Geleceğin Mühendis Kadınlarına Destek

“İş hayatında daha çok mühendis kadın olsun diye” sloganı ile yola çıkan Limak Holding, geleceğin mühendis kadınlarını desteleyen yeni projesini hayata geçirdi.

Limak, Türkiye’de mühendislik okuyan kızların eğitimine katkıda bulumak ve iş hayatında söz sahibi olmalarını desteklemek amacı ile Türkiye’nin Mühendis Kızları projesini hayata geçirdi. Projenin öncelikli hedefi olan “kadınları destekleme” mesajını ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırlanan 1 haftalık dijital kampanya ile duyurdu. Kampanya öncelikle dijital için hazırlansa da TV kanalları da dahil edilerek daha fazla kişiye ulaşması sağlandı.

Dijital reklam ajansı Horizon tarafından hazırlanan tanıtım filmi Instagram, Facebook ve Youtube kanalları üzerinden yayınlandı. Kampanyada sadece dijital kanallardan 1.5 milyondan fazla kişiye ulaştı.

Mesleğini en iyi şekilde yapan, Türkiye’nin modern yüzüne bilimle değer katan mühendisler yetiştirmek için… Türkiye'nin Mühendis Kızları.

Türkiye'nin Mühendis Kızları tarafından gönderildi 4 Mart 2016 Cuma

Horizon‘dan Gözde Ünlü Dölek kampanya sonunda elde edilen ön önemli veriyi şöyle özetliyor: “Videomuz TV’de geniş bir kitleye ulaşırken, dijital kanallarda özel hedefleme yaptık. Böylece ulaşmak ve mesajımızı iletmek istediğimiz kadınları bulmaya çalıştık. Sonuçlar videonun Facebook’ta 13-17 yaş ve 45-54 yaş grubu tarafından; Instagram’da ise 13-24 yaş aralığında daha çok izlendiğini gösterdi. Bu da kampanya hedefimizi ve mecra seçimlerimizi doğru yaptığımızı gösterdi.”

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yenilenen Hürriyet Kampüs’ten Gençlere Çağrı: #SenDeYenilen Monster Notebook’tan Sevgilisi Olmayan Oyunseverlere Özel Proje →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.