Kiğılı İle Webtures İşbirliği Başarı Getirdi

Ajans Haberleri, Haberler 23 Eki 2015
Kiğılı İle Webtures İşbirliği Başarı Getirdi

Erkek modasının öncü markası Kiğılı, SEO çalışmalarında başarıya Webtures ile ulaştı.

1938 yılından bu yana faaliyet gösteren ve büyüyen ekibi ile bir dünya markası haline gelmeyi hedefleyen erkek giyim markası Kiğılı, SEO çalışmaları için Webtures ile uzun soluklu bir kampanya süreci ile önemli bir başarıya imza attı.

Arama motorlarının son algoritma güncellemelerine uygun olarak hazırlanan kampanyada, beş aylık kısa bir süre içerisinde hedeflenen tüm kelimelerde beklenenden çok daha fazla artış sağlandı.

Webtures ekibi bu süreci şu şekilde aktarıyor;

Kiğılı web sitesi, yaklaşık 100 SEO kriteri üzerinden analiz işlemleri gerçekleştirilerek, arama motorlarına uygun bir hale getirildi. Erkek moda sektörü rekabetin oldukça yüksek olduğu sektörlerinden biri olacağından dolayı rakiplerin de marka stratejilerini geliştireceğini biliyorduk ve onların en ince ayrıntısına kadar analiz edip, gelecekte ne tür SEO çalışması gerçekleştireceklerini tespit ederek, her zaman bir adım önde başladık.  Gerekli sosyal medya optimizasyonları yapıldıktan sonra sektörde yer alan rakip siteler ve Kiğılı web sitesi detaylı bir şekilde analiz edildi. Hangi kelimelerde daha çok verim alabiliriz konusunda uzunca araştırma yaptık ve ortak karar ile 50 kelime belirleyip bunların aranma hacimleri ve geri dönüş oranlarının nasıl olacağını tespit ettik, anahtar kelimelerimize onay verdik. Webtures ve Kiğılı ekibi tarafından ortak karar ile belirlenen anahtar kelimeler üzerinden çalışmalara başlandı. Sonuçlar gerçekten muazzamdı.

İki ayda 50 kelimenin 25’i ilk sıraya, diğer 25’i de ilk sayfaya ulaştı.

SEO stratejisi gereği, ilk sıraya ulaşılan kelimelerin çalışması durdurularak, yerine yeni kelimelerle devam ediliyor ve sürekli olarak farklı kelime grupları ilk sayfaya taşınıyor. Bu sayede Kiğılı’nın moda sektöründeki arama hacmine yönelik aldığı sonuç sürekli artacaktır. Arama motorlarından alınan geri dönüşlerin sayısı da bu şekilde artmaya devam edecektir.

Kiğılı arama motorlarında zirvede kalmaya Webtures işbirliği sonucu daha uzun yıllar devam edecek gibi görünüyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yaratıcılık İle Sanatı Bir Araya Getiren Şehir Fotoğrafları Google Maps’in “Street View” Özelliği Türkiye’de! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.