Kadınlar, En Dikkat Çekici Hallerinin Peşine Düşüyor

Kadınlar, En Dikkat Çekici Hallerinin Peşine Düşüyor

Amerikan mağaza zinciri Macy’s, kadınlara en ilgi çekici hallerini bulmaları için yardım ediyor.

Baharın gelişini yeni koleksiyonuyla kutlayan Macy’s, 90 saniyelik reklam filminde kendilerinin alternatif hallerine rastlayan ve peşine düşen 6 kadının hikayesini anlatıyor.

Blondie’nin hit parçalarından “One Way or Another” eşliğinde, kendilerinin daha iyi giyinmiş ve daha güçlü hallerine rastlayan kadınları görüyoruz. Şarkıyı söyleyerek alternatif hallerinin peşine düşen kadınlar, sonunda Macy’s’in bahar koleksiyonunu keşfetmeleri için çağrılıyor.

Televizyonda yayınlanan reklam filmi aynı zamanda sosyal medya çalışmalarıyla da destekleniyor. Geçtiğimiz hafta, Macy’s’in moda ve dijital strateji müdürü Cassandra Jones ile moda bloggerı Wendy Nguyen, Instagram canlı yayınlarıyla izleyenlere stil tüyoları vererek, kadınların en dikkat çekici hallerini keşfetmelerine yardımcı oldu.

Reklam, yalnızca bahar koleksiyonunu tanıtma amacını taşıyor gibi dursa da, film süresince gösterdiği detaylarla kadınları aynı zamanda ilham buldukları ve hayal ettikleri hayatın peşinden koşmaları için cesaretlendiriyor. BBDO New York tarafından hazırlanan ve “The Chase” ismini taşıyan reklam filmi, vermek istediği mesaja uygun olarak “Find Spring Fashion. Find The Remarkable You.” sloganıyla sonlanıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Ev Arkadaşlarının Artırılmış Gerçeklikle IKEA Mobilya Yerleştirdiği Yarışma Pasaportu ve Para Birimi Olan Plastik Adaları →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.