Interpublic, Lowe Ve Mullen’i Birleştirerek Mullen Lowe Ajans Ağını Yarattı!

Ajans Haberleri, Haberler 13 May 2015
Interpublic, Lowe Ve Mullen’i Birleştirerek Mullen Lowe Ajans Ağını Yarattı!

Interpublic global reklam ajansı Lowe & Partners ve Boston merkezli tam hizmet reklam ajansı Mullen’ı birleştirerek yeni bir ajans ağı yarattı.

Mullen ve Lowe&Partners’ın birleşmesiyle ortaya çıkan yeni ajans ağı Mullen Lowe Group adını aldı. Mullen’ın CEO’su Alex Leikikh global CEO olarak göreve başladı, Lowe’un CEO’su Micheal Wall ise kısa süre içinde görevinden ayrılacak.

Interpuclic’ten gelen açıklamaya göre birleşme, Interpublic Group of Companes’in portfolyosunda yer alan üçüncü global tam hizmet ağının büyüme kararlılığını güçlendirecek. FCB ve McCann, IPG’nin diğer iki ajans ağını oluşturuyor.

Leikikh birleşme ile ilgili olarak: “Daha fazla yardıma ihtiyaç duyan uluslar arası müşterilerimizin olması birleşmeyi gerçekleştirmek için bir sebep.” dedi. Ayrıca birleşmenin maliyetleri düşürmek amacını taşımadığını, hiçbir ofisin kapatılmayacağını ve kimsenin pozisyonunu kaybetmeyeceğini de ekledi.

Yeni oluşturulan Mullen Lowe Group’un 70’ten fazla ülkede ofisi ve 6500 civarında çalışanı var. Yeni ajans, Mullen’in çalışmalarını uluslararası alanda, Lowe’ün işlerini ise ABD’de genişletmeye odaklanacak. Ajans %5 ile %10 arasında yıllık gelir artışı hedefliyor.

Mullen’in müşterileri arasında Acura, JetBlue va American Greetings bulunuyor. VW Seat, Remy Martin ve Lenovo ise Lowe’ün müşterileri. Ajanslar birkaç gün önce Indeed.com için birlikte çalışmaya başladı.

IPG bünyesinde bulunan Lowe & Partners ve Mullen’ın birleşmesi ile ortaya çıkan yeni ajans ağı, yerelde ve globalde müşterilerine daha iyi hizmetler sunmayı ve yeni yetenekler yaratmayı amaçlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← KFC’nin Sosyal Medya Ajansı Tribal Worldwide İstanbul Oldu Opera Mediaworks, Mobilike’ı Satın Aldı! →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.