Tadelle’den Duygulara Tercüman Reklam Kampanyası

Tadelle’den Duygulara Tercüman Reklam Kampanyası
Yeni yıla yeni bir iletişim kampanyası ile başlayan Tadelle, duygulara tercüman olacak bir reklam serisi yayınladı. Tadelle “Hayatın Tadı Elinde” sloganı ile hayata geçirdiği kampanyada, tüketicileri yaşamak istedikleri duyguları özgürce yaşamaya davet ediyor. İkonik kırmızı paketlerinin üzerine “Sev”, “Başla”, “Ağla”, “Affet”, “Eğlen” gibi sözcükler yerleştiren marka, yayınladığı reklam filmleriyle de günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız fakat içimizden geldiği gibi davranamadığımız anlara yer veriyor. Kampanyasında tüketicileri kendilerini mutlu edecek duyguları çekinmeden yaşamaya davet eden Tadelle, reklam filmlerindeki “Hayat sen nasıl istersen öyle” mesajıyla izleyenleri cesaretlendiriyor. Ayrıca bir mikrosite üzerinden de yürütülen kampanya, Tadelle’nin sosyal medya kanallarında yapılan paylaşımlarla eş zamanlı olarak destekleniyor.
  Tadelle’nin yeni kampanyası son zamanlarda gerçekleştirilen “Mutluluk” temalı projeler arasında oldukça başarılı. Coca-Cola’nın uzun zamandır kullandığı mutluluk temasını ülkemizde de ETİ ve Ülker gibi önde gelen markaların pazarlama çalışmalarında da sıklıkla görüyoruz. Bu projede ise mutluluk kavramı, güzel duyguları çağrıştıran bir çikolata markası tarafından oldukça etkili bir şekilde kullanılmış. Kampanyada dikkat çeken bir diğer unsur da paketlerin üzerinde yazan sözcükler. Hatırlarsanız Coca-Cola ve Nutella gibi markalar ambalaj üzerine yazılan isimler ile dünya çapında başarılı projeler gerçekleştirmişti. Tadelle de paketlerinde kullandığı sözcüklerle benzer bir strateji uygulayarak, tüketicilerin gönlünü fethetmeyi hedefliyor olmalı. Yıllardır 7’den 70’e birçok tüketicinin gönlünde yer etmiş olan Tadelle’nin tüketici içgörüleri doğrultusunda verdiği mesaj ve onların her güzel anında yanında olduğunu hissini yansıtması da oldukça samimi bir yaklaşım olmuş. Puck Global işbirliğinde gerçekleştirilen “Hayatın Tadı Elinde” kampanyasının mikrositesi ise POMPAA imzalı.
 
 
  Künye:   Reklamveren: Tadelle Reklamveren Yetkilisi: Aslı Eren Şengezer, Nilüfer Rezaie Adli Reklam Ajansı: Puck Global Yaratıcı Direktörler: Haluk Erkmen Yaratıcı Ekip: Ömer Onsun, Selim Bekil, Can Karayalçın, İlker Yalçın, Asena Saklayıcı Müşteri İlişkileri: Deniz Yaşar, Sevda Ersoy Yapım Şirketi: Vana Film Yönetmen: Hande Türkel DOP: Florent Herry Yapımcı: Seda Özdemir Prodüktör: Aytunç Demirkaya Prodüktör Asistanı: Çiğdem Asan Post Prodüksiyon: Sinefekt Müzik: Jingle House Medya Ajansı: People Dijital Ajans: POMPAA Teknik Direktör: Mustafa Ercan Zırh Arayüz Tasarımcısı: Gamze Lien Arayüz Programcısı: Faruk Gerçek Arkaplan Programcısı: Kerem Mert Özden
Etiketler:

İlgili Haberler

Tadelle Video Yarışması: Çek Bi Klişe
Tadelle Video Yarışması: Çek Bi Klişe
Devamını Oku >
Tadelle Çok Mecralı Reklam Kampanyası
Tadelle Çok Mecralı Reklam Kampanyası
Devamını Oku >