Tadelle’den Duygulara Tercüman Reklam Kampanyası

Tadelle’den Duygulara Tercüman Reklam Kampanyası

Yeni yıla yeni bir iletişim kampanyası ile başlayan Tadelle, duygulara tercüman olacak bir reklam serisi yayınladı.

Tadelle “Hayatın Tadı Elinde” sloganı ile hayata geçirdiği kampanyada, tüketicileri yaşamak istedikleri duyguları özgürce yaşamaya davet ediyor. İkonik kırmızı paketlerinin üzerine “Sev”, “Başla”, “Ağla”, “Affet”, “Eğlen” gibi sözcükler yerleştiren marka, yayınladığı reklam filmleriyle de günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız fakat içimizden geldiği gibi davranamadığımız anlara yer veriyor.

Kampanyasında tüketicileri kendilerini mutlu edecek duyguları çekinmeden yaşamaya davet eden Tadelle, reklam filmlerindeki “Hayat sen nasıl istersen öyle” mesajıyla izleyenleri cesaretlendiriyor. Ayrıca bir mikrosite üzerinden de yürütülen kampanya, Tadelle’nin sosyal medya kanallarında yapılan paylaşımlarla eş zamanlı olarak destekleniyor.

 
Tadelle’nin yeni kampanyası son zamanlarda gerçekleştirilen “Mutluluk” temalı projeler arasında oldukça başarılı. Coca-Cola’nın uzun zamandır kullandığı mutluluk temasını ülkemizde de ETİ ve Ülker gibi önde gelen markaların pazarlama çalışmalarında da sıklıkla görüyoruz. Bu projede ise mutluluk kavramı, güzel duyguları çağrıştıran bir çikolata markası tarafından oldukça etkili bir şekilde kullanılmış.

Kampanyada dikkat çeken bir diğer unsur da paketlerin üzerinde yazan sözcükler. Hatırlarsanız Coca-Cola ve Nutella gibi markalar ambalaj üzerine yazılan isimler ile dünya çapında başarılı projeler gerçekleştirmişti. Tadelle de paketlerinde kullandığı sözcüklerle benzer bir strateji uygulayarak, tüketicilerin gönlünü fethetmeyi hedefliyor olmalı.

Yıllardır 7’den 70’e birçok tüketicinin gönlünde yer etmiş olan Tadelle’nin tüketici içgörüleri doğrultusunda verdiği mesaj ve onların her güzel anında yanında olduğunu hissini yansıtması da oldukça samimi bir yaklaşım olmuş.

Puck Global işbirliğinde gerçekleştirilen “Hayatın Tadı Elinde” kampanyasının mikrositesi ise POMPAA imzalı.

 

 

 
Künye:
 
Reklamveren: Tadelle
Reklamveren Yetkilisi: Aslı Eren Şengezer, Nilüfer Rezaie Adli
Reklam Ajansı: Puck Global
Yaratıcı Direktörler: Haluk Erkmen
Yaratıcı Ekip: Ömer Onsun, Selim Bekil, Can Karayalçın, İlker Yalçın, Asena Saklayıcı
Müşteri İlişkileri: Deniz Yaşar, Sevda Ersoy
Yapım Şirketi: Vana Film
Yönetmen: Hande Türkel
DOP: Florent Herry
Yapımcı: Seda Özdemir
Prodüktör: Aytunç Demirkaya
Prodüktör Asistanı: Çiğdem Asan
Post Prodüksiyon: Sinefekt
Müzik: Jingle House
Medya Ajansı: People
Dijital Ajans: POMPAA
Teknik Direktör: Mustafa Ercan Zırh
Arayüz Tasarımcısı: Gamze Lien
Arayüz Programcısı: Faruk Gerçek
Arkaplan Programcısı: Kerem Mert Özden

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Burgan Bank Web Sitesi Yeni Yüzüyle Yayında! Usta Dönerci Web Sitesi Yenilendi! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.