Instagram’a Gelen Son Görülme Özelliği ve Nasıl Kapatılacağı

Instagram’a Gelen Son Görülme Özelliği ve Nasıl Kapatılacağı

Instagram’a gelen ‘son görülme’ özelliğini sevmediyseniz ve kapatmak istiyorsanız, nasıl kapatmanız gerektiğini yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Instagram’a Çarşamba günkü iOS ve Android güncellemesiyle geldiği düşünülen ‘son görülme’ özelliği, popüler sosyal medya uygulamasını bir parça WhatsApp’leştirdi. Son görülmeler, genellikle ikili ilişkilerde ve arkadaş ilişkilerinde problem yaratabiliyor.

Mesaj gönderdiğiniz bir kişi, çevrimiçi olmasına rağmen size yanıt vermezse ya da aslında internette olmadığını söyleyip WhatsApp’te çevrimiçiyse kıskançlık krizlerine sebep olabiliyor. Bu tür gerilimler yaşamamanın en kolay yolu ise son görülmeyi tamamen kapatmak.

Instagram’daki benzer özellik de “aktivite durumu” gösteriyor. Bu sayede kaç dakika ya da saat önce içeriklere göz attığınız başkaları tarafından görülebiliyor. Ayrıca aktif olduğunuzun bilgisi, karşı taraftaki insanlara veriliyor.  Bu bilgi, Direct Mesajlar bölmesinde yer alıyor ve veri, yalnızca takip ettiğiniz ve özel mesajla bağlantı kurduğunuz kişiler tarafından görüntülenebiliyor. Yani, sizi takip etmeyen biri, son görülme zamanınızı göremeyecek, eğer siz onu takip etmiyorsanız.

Uygulamayı güncellediğinizde, otomatik olarak aktif hale gelen özelliği kapatmak ise çok basit… Fakat, özelliği kapatırsanız, sizin de karşı tarafın son görülmesini artık göremeyeceğinizi hatırlatalım.

Eğer, kendinizle ilgili bu bilgileri başkalarıyla paylaşmak istemiyorsanız yapmanız gereken işlem çok basit:

Uygulamayı açın, profil sayfanıza girin, ‘Seçenekler’ ikonunu tıklayın, “aktivite durumunu göster” seçeneğinizi gördükten sonra yanındaki butona basın ve özelliği kapatın.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← mbsays’de Üst Düzey İki Yeni Atama Visa, Parmak İziyle Kimlik Doğrulayan Kredi Kartlarını Test Ediyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.