Instagram, Stories’de Yeni Video Sticker’ları Test Ediyor

Instagram, Stories’de Yeni Video Sticker’ları Test Ediyor

Instagram kullanıcıları, test edilen yeni özellikle Story’lerinde video sticker’lar da dahil olmak üzere, çoklu sticker paylaşabilecek.

Instagram, kullanıcıların Story çerçevesine video sticker’lar da dahil çoklu sticker eklemesine izin veren bir seçeneği test ediyor.

Later’dan Taylor Loren’in fark ettiği özellik, tek çerçeve içinde kolajlar oluşturmanızı sağlıyor. Çerçeveye eklenen video, oynatılabiliyor.

Bazı kullanıcılar bu seçeneğe birkaç haftadır erişimleri olduğunu belirtiyor. Ancak, özellik henüz tüm Instagram kullanıcılarına açılmış değil.


Yukarıdaki görselde de göreceğiniz gibi, eğer bu özelliğe şimdiden sahipseniz, sticker tepsisinde görebilirsiniz. Görsel seçeneğini seçtikten sonra istediğiniz fotoğrafları ve videoyu seçip, Story çerçevesine ekleyebileceksiniz.

Facebook, bu özellikle birlikte Instagram Stories’i kullanmanın başka bir yaratıcı yolunu kullanıcılarla sunarken, günlük aktif kullanıcı sayısı 300 milyonun üzerinde olan ve hızla büyüyen Stories, kesinlikle markanın anahtar seçeneklerinden birini oluşturuyor.  Estetik açıdan böyle cezbedici yeni seçenekler de Stories’e olan ilgiyi artırıyor.

Özelliğin bütün Instagram kullanıcıları için ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor fakat konuyla ilgili daha fazla bilgiye ulaştığımızda bu içeriği güncelleyeceğiz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram’dan 1 Saatlik Video Uygulaması: IGTV Instagram Stories’den Alışveriş Dönemi Başlıyor! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.