Instagram Stories’den Alışveriş Dönemi Başlıyor!

Instagram Stories’den Alışveriş Dönemi Başlıyor!

Instagram’ın son güncellemesiyle, kullanıcılar artık markaların paylaştığı Story’lerden alışveriş yapabilecek.

Alışveriş deneyimini feed’in dışına taşıyan Instagram, yeni bir güncellemeyle kullanıcılara Stories’den alışveriş yapabilme fırsatı sunduğunu duyurdu.

Instagram’ın yalnızca ilham için değil harekete geçmek için de kullanıldığını belirten sosyal ağ, Instagram Stories’e alışveriş çantası olarak eklenen sticker’a tıklayan kullanıcıların, ürün hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabileceğini ve bu sayede dünyanın farklı ülkelerinden alışveriş yapabileceğini açıkladı.

Şimdilik Adidas, Aritzia ve Louis Vuitton markalarına ait ürünler Instagram Stories’den satın alınabilecek. İleride daha pek çok marka, bu markalar arasına katılacak.

Alışveriş yapmayı seven kişilerin markaları ve yeni ürünleri keşfetmek için Instagram’ı sık sık ziyaret ettiği biliniyor. Günlük 300 milyon aktif Instagram Stories kullanıcısı, yapılan son araştırmaya göre insanlar Stories özelliğini sevdikleri markaları daha iyi tanımak ve ürünlerin nasıl olduğuna dair bilgi almak ve kendilerine uygun yeni ürünler bulmak için kullanıyor. Stories, markalar için ise ilgi çekici, yüksek etkileşimli ve çok izlenen içerikler yayınlamak için kullandıkları bir platform olarak öne çıkıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram, Stories’de Yeni Video Sticker’ları Test Ediyor Twitter, Popüler Videolardan Önce Oynatılan Atlanabilir Reklamları Daha Fazla Ülkeye Açtı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.