iGOAİMALATHANE Altın Örümcek Ödülleri’nde 3 Proje ile 7 Dalda Finalde!

Ajans Haberleri, Haberler 29 Ağu 2019
iGOAİMALATHANE Altın Örümcek Ödülleri’nde 3 Proje ile 7 Dalda Finalde!

Bu yıl 17.si düzenlenecek olan Altın Örümcek Ödülleri’nde finalistler açıklandı. iGOAİMALATHANE British Council Türkiye, Yataş ve Halk Yatırım için hazırladığı projelerle 7 dalda finale kaldı.

British Council Türkiye’nin görsel sanat koleksiyonundan düzenlenen Duvarları Olmayan Müze’nin üçüncü sergisi Cadılarla Dans Etmek kapsamında hazırlanan web sitesi, serginin bir parçası olmak ve sanatı herkese ulaştırmak için tasarlandı. Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde, eser betimlemesi ve işaret dili eşliğinde ziyaretçilere sunulan dijital sergi büyük ilgi gördü. Açıldığı 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren iki ay içerisinde 300 bin kişi tarafından ziyaret edilen Cadılarla Dans Etmek Etkinlik & Kültür Sanat, Mikrosite ve Mobil Uyumlu Tasarım dallarında finale kaldı.

British Council Türkiye-Cadılarla Dans Etmek -DijitalAjanslar

Yataş Bedding için hazırlanan mikro site Smart Match, tüketicilerin sevimli animasyon karakterlerin eşliğinde kendilerine en uygun yatağı bulmasını ve uyku sorunlarıyla ilgili bilinçlenmesini hedefliyor. 30 Haziran 2018 – 30 Haziran 2019 tarihleri arasında 1 milyon tekil kişi girişi, 1,7 milyon sayfa görüntüleme ve 200 binden fazla form tamamlama sağlayan Smart Match, Mikrosite ve Perakendecilik & Mağazacılık dallarında finale kaldı.

Smart Match-DijitalAjanslar

Yoğun ve karmaşık bir içerik yapısına sahip Halk Yatırım‘ın sitesini daha kolay kullanılır ve anlaşılır kılarak, her gün ziyaret edilme hedefiyle yola çıkan proje, günlük ziyaretçi sayısını %20, mobil ziyaretçi sayısını %40 oranında artırdı. Halk Yatırım’ın web sitesi Bankacılık & Finans ve Kamu Kurumu dallarında finale kaldı.

Halk Yatırım-DijitalAjanslar

23 Eylül tarihine kadar, jüri değerlendirmesinden bağımsız olarak internet kullanıcılarının favorilerini belirlemek için yapılan Halk Oylamasına katılarak beğendiğiniz projelere oy verebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Arçelik, yeni dijital projesi için -99 design studio ile çalışacak! Wizard Digital’e İki Yeni Müşteri! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.