Portuma Projesine 450 bin TL KOSGEB Desteği!

Portuma Projesine 450 bin TL KOSGEB Desteği!

Dünya’nın tüm oyun firmalarının ekosisteme dahil olup birçok reklam verenden reklam alabileceği bir platform olarak karşımıza çıkan Portuma, adından söz ettirmeye devam ediyor. Başarılı projenin hayata geçeceği bu dönemde, yatırımcılardan gelen ilgi oldukça büyük!

Trakya Teknopark bünyesinde geliştirilen yeni proje, dünya oyun piyasasında bütün oyunların reklam alanlarını kiralayabilen ilk platform olma özelliğini taşıyor. Girişimcileri yeni iş alanları yaratmak adına destekleyen KOSGEB, bu anlamda proje için 450 bin TL destek sağladı.  Oyuniçi ve metaverse reklamcılık şirketi Portuma, son dönemde farklı oyun firmaları ile de görüşmeler sürdürüyor.

Reklam alan firmalar, oyun kullanıcılarının Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) kapsamında paylaşılabilecek verilerini (demografik, lokasyon, ilgi alanları, kullanım süresi, kişisel iletişim bilgileri) reklam verenlerle ‘Portuma’ aracılığıyla paylaşabiliyor. Reklam veren firmalar platformda toplanan istatistikleri, kendi markalarıyla en çok uyuşan oyunu seçerek reklam verebiliyor. Destex Digital‘in katkıları ile geliştirilen Portuma projesi sayesinde oyun sektöründe dünyada alternatif reklam verenler ile oyun firmalarını bir araya getirebilen inovaktif bir sistem oluşturuluyor.

Oyun Ve Reklamcılık Sektörü Portuma İle Aynı Platformda Buluşuyor!

Duyurulduğu günden itibaren her alanda oyun firmalarının ve yatırımcılarının dikkati çeken proje, oyun içi reklamcılık sektöründe önemli bir ivme yakalamayı hedefliyor. KOSGEB desteği gören girişimler içerisinde yerine alan Portuma, OXO Games gibi farklı oyun firmaları ile de iş birliklerini sürdürüyor. Potansiyel kitleye oyunu durdurmadan, çeşitli izlenim zorunlulukları yaratmadan kesintisiz ve doğal gösterim sunan Portuma, özelleştirilmiş reklam alanları ile marka deneyimini maksimum seviyeye taşıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Eko İklim: Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi / Fuarı’nın İletişim Çalışmalarını Idecon Idea&Congress Yürütecek Webtures Kudo Sistemi →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.