Gözünüzle Tıklayın Ve Komut Verin: The Eye Tribe!

Gözünüzle Tıklayın Ve Komut Verin: The Eye Tribe!

Göz ile kontrol amacıyla geliştirilen teknoloji The Eye Tribe ile bilgisayarınızda gözlerinizi kullanarak işlem yapabilir, tıklayabilir ve komut verebilirsiniz.

Danimarkalı teknoloji firması tarafından hayata geçirilen bir proje olan The Eye Tribe ile dokunmatik cihazlarda göz ile kontrol mümkün hale geliyor. Bakış noktasını belirlemek için kızıl ötesi aydınlatma ile matematiksel modeller kullanan cihaz, bilgisayarlar üzerinden oynan oyunların göz ile kontrol edilmesini ve göz ile yazı yazılabilmesini hedefliyor.

Windows PC, dizüstü bilgisayar veya tablet kullanıcılarına cihazı sadece gözlerini kullanarak yönetme imkânı veren cihaz, USB 3.0 bağlantısı ile kullanılıyor. Android ve iOS cihazlarla uyumlu olan Eye Tribe Tracker, yazılım geliştirme kiti (SDK) ile birlikte satışa çıktı bile. Bu yılın ilk çeyreğinde tamamlanması planlanan proje için geliştiricilerden gelecek fikirler bekleniyor.

 
Göz ile tıklama ve komut verme teknolojisi The Eye Tribe ile birlikte gözle kontrol sistemlerinin yakın gelecekte gelişmesi ve yaygınlaşması bekleniyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google Glass Artırılmış Gerçeklik Uygulaması: Infinity AR Köpekleri Konuşturan Teknoloji: No More Woof →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.