Google Chromecast’ı Duyurdu!

Google Chromecast’ı Duyurdu!

Cep telefonunuzdaki videoyu televizyondan izlemeniz artık mümkün! Google tarafından geliştirilen Chromecast ile bilgisayarınız ya da cep telefonunuzdaki içerikleri televizyonda görüntüleyebileceksiniz.

Google webteki içeriğin televizyonda görülebilmesi sağlayan yeni teknolojisi Chromecast’ı, dün gerçekleştirdiği bir konferansla duyurdu. İlk bakışta talihsiz Nexus’un halifi gibi görünen Chromecast; Youtube, Neflix ve Pandora dâhil olmak üzere Android ve iOS üzerinde görüntülenebilen içerikleri televizyona transfer edebilen bir HDMI cihazı.

Chromecast ile kullanıcılar telefon ve tabletlerdeki içerikleri büyük ekranda kontrol edebiliyor. Web player ve tarayıcı üzerinden çalışacak olan cihaz, Chrome’a da entegre edilmiş durumda. Chromecast; Youtube, Netflix, Google Play, Google Music, Chrome for Windows , Mac ve Chromebook Pixel’i de destekliyor.

Uygulama daha önce Apple TV tarafından kullanıcılara sunulan AirPlay’e oldukça benziyor. Chromecast gibi AirPlay uygulamaları da kullanıcılara -genellikle daha yüksek bir çözünürlükle- içerik akışı sağlıyor.

 
Bugünden itibaren online olarak satışa çıkan Chromecast; uygun fiyatı ve kolay kurulumu ve kullanımı ile Airplay’e rakip olacağa benziyor. Ürünün Türkiye’ye ne zaman ve hangi fiyata geleceği ise henüz belli değil.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Font İndirme Siteleri Web Geliştiriciler İçin Önemli Chrome Uzantıları →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.