Ray-Ban’den iPhone Şarj Eden Güneş Gözlüğü: Shama Shades

Ray-Ban’den iPhone Şarj Eden Güneş Gözlüğü: Shama Shades

Ray-Ban, iPhone kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan şarj problemini, yeni solar güneş gözlüğü ile çözecek!

Akıllı telefonlardaki şarj sorununu ele alan reklamcılık öğrencisi Sayalee Kaluskar, özel bir güneş gözlüğü geliştirerek bir tür iPhone şarj aleti tasarladı. Ray-Ban güneş gözlüğüne solar panel monte eden Kaluskar, gün boyunca güneşe maruz kalan gözlüğün depoladığı enerjinin iPhone şarjı olarak kullanılabilmesini sağladı.

ray ban shama shades

Shama Shades adı verilen bu güneş gözlüğünün sap kısmına bulunan pil, solar panellerden gelen akımı depoluyor ve ihtiyaç olduğunda iPhone’un Lightening bağlantısı ile telefona takılabiliyor.

 
Güneş enerjisi ile iPhone şarj edebilen gözlük henüz tasarım aşamasında olsa da Ray-Ban yakın bir zamanda bu yeni teknolojiyi iPhone kullanıcılarına sunacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sosyal Arama Motoru: Hshtags Google Glass Uygulaması ColorSnap İle Renkleri Eşleştirin →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.