Apple MacBook Air Sadece 11 inch!

Apple MacBook Air Sadece 11 inch!

Apple MacBook Air 11 inch, dünyanın en ince dizüstü bilgisayarları arasında ilk sıraya yerleşti!

Apple, Haziran ayında gerçekleşen WWDC konferansında MacBook Air serisinin en son modelini tanıttı. Yaklaşık 2 santimetre kalınlığında olan ve bir zarfa sığabilen yeni MacBook Air, tasarımı ve inceliği ile dikkatleri çekiyor.

MacBook Air serisi 2008’den beri piyasanın en ince ve hafif bilgisayarları ile yarışıyor. Performans açısından sınıfındaki diğer bilgisayarlardan bir farkı olmayan ve pil ömrü ile kullanıcılarına sorun yaşatan MacBook Air serisi, son sürümü ile bu probleme odaklanmış görünüyor. Kompakt all-flash depolama sayesinde pil ömrü 9 saate kadar arttırılmış durumda. Ayrıca Power Nap özelliği ile bilgisayar uykudayken de e-posta ve takvim davetiyeleri alınabiliyor.

macbook air

MacBook Air’de yapılan değişiklikler estetiksel açıdan çok fazla olmasa da kullanımda önemli farkların olduğu da açık şekilde anlaşılıyor. Apple bu konuda daha fazla performans ya da daha fazla verimlilik konusuna önem vermiş görünüyor. Dördüncü nesil Intel Core işlemcilerin kullanıldığı MacBook Air; hızlı Wi-Fi teknolojisi desteği, hızlı all-flash depolama, Thunderbolt ve USB 3 bağlantı noktaları ile de kullanıcıların ilgisini çekeceğe benziyor.

Piyasadaki en ince diz üstü bilgisayar olan 11 inch kalınlığındaki MacBook Air’ın tahtını sarsmak için Apple’ın rakipleri harekete geçerken, kullanıcılar bu yeni sürümü oldukça beğenmiş görünüyor.  

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Web Geliştiriciler İçin Önemli Chrome Uzantıları Foursquare Check-in’lerinizi Haritaya Dönüştürün! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.