Google Glass Artırılmış Gerçeklik Uygulaması: Infinity AR

Google Glass Artırılmış Gerçeklik Uygulaması: Infinity AR

Google Glass için geliştirilen yeni bir uygulama ile karşınızdaki kişinin Facebook bilgilerini anında görebilecek ve ne hissettiğini öğrenebileceksiniz.

Teknoloji dünyasının en önemli konularından biri giyilebilir teknolojinin başını çeken Google Glass için her geçen gün yeni bir uygulama karşımıza çıkıyor. Google Glass’ın sağlık ve finans gibi sektörlerde kullanılmaya başlandığı bugünlerde İsrailli bir yazılım geliştirme şirketi tarafından geliştirilen arttırılmış gerçeklik uygulaması ile karşınızdaki kişinin Facebook ve diğer sosyal ağ bilgilerine erişmeniz mümkün oluyor. Hatta kişinin ne hissettiğini bile öğrenebiliyorsunuz.

İsrail merkezli Infinity AR firması tarafından geliştirilen uygulama ile karşınızdaki kişinin Facebook profilini görüntüleyebiliyor ve hakkında epey bilgiye sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca kişinin o anki ses tonunu ölçerek neler hissettiğini öğrenebiliyorsunuz.

 
Google Glass için geliştirilen bu yeni uygulamalar zamanla insanların düşüncelerini öğrenebilme gibi bir sonuç doğurur mu bilinmez. Fakat bu uygulama ile Google Glass adından daha çok söz ettireceğe benziyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Hyundai Google Glass Uygulaması Gözünüzle Tıklayın Ve Komut Verin: The Eye Tribe! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.