Filli Boya’dan Efsane Kadınlar Günü Reklamı: #AncaBeraber

Filli Boya’dan Efsane Kadınlar Günü Reklamı: #AncaBeraber

Filli Boya’nın Kadınlar Günü için yayınladığı reklam filmi #AncaBeraber, sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

Geçtiğimiz yıl kadın emeğine vurgu yapan Kadın Ustalar reklamı büyük beğeni toplayan Filli Boya, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için duygu dolu bir projeye daha imza attı. “Anca Beraber, Kanca Beraber” sloganı ile yayınlanan reklam filminde; toplumun kadına karşı olan yargı ve tutumları eleştirilirken, kadının toplumdaki yerini ve önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Türkiye’nin en büyük yarası kız çocuklarının okutulmaması, çocuk gelinler, kadına şiddet konularına değinen film; Atatürk vurgusuyla da dikkat çekiyor. Filmde bir Anadolu kadının “Benim burada konuşmam, benim çalışmam her şeyi Atatürk’e borçluyum” sözleri izleyenleri duygulandırıyor.

#AncaBeraber reklam filmi Youtube’da dünden bu yana 700 binin üzerinde izlenme sayısına ulaştı bile. Filli Boya’nın kendi iç ajansı Kurtarılmış Bölge imzası taşıyan projede kullanılan müzik ise Can Kazaz ve Nilipek tarafından seslendirilen “Kendi Halimde” parçası.

(Reklam filminin Youtube’daki videosuna şuan ulaşılamıyor, bu nedenle Facebook paylaşımını ekledik. Teaser’ları ise aşağıda izleyebilirsiniz.)

 

 

 

 
Künye:

Reklamveren: Betek
Reklam Ajansı: Kurtarılmış Bölge
Kreatif Direktör: Gözde Akpınar
Metin Yazarı: Aytunç Erkekoğlu
Art Direktör: Ercan İmer
Kurumsal İletişim Müdürü: Selda Uzun
Yönetmen: Sinem Cezayirli
Yapım: Ya Da Film
Yapımcı: Suat Küçükaydın, Hakan Fıçıcı
Post Prodüksiyon Şirketi:  V for Post
Müzik: “Kendi Halimde” Can Kazaz feat. Nilipek

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← NOTE'tan Kadınlara: #Nasılİstersen Mastercard ve Getir'den Facebook Chatbot İle Ödeme İmkanı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.