Facebook, Mobil Platformuna Alışveriş Özelliği Ekliyor!

Facebook, Mobil Platformuna Alışveriş Özelliği Ekliyor!

Mobil platformunda alışverişi destekleyecek yeni özelliklerini test eden Facebook, büyük bir e-ticaret hamlesine hazırlanıyor.

Hayata geçirdiği ve üzerinde çalıştığı güncellemelerle e-ticareti destekleyen birçok adım atan Facebook, mobil platformunda alışverişi destekleyecek iki yeni özellik eklemeye hazırlanıyor. Bugünlerde test aşamasında olan bu özellikler ile kullanıcılar mobil uygulama üzerinden kolayca alışveriş yapabilecek.

Bu özelliklerden biri olan “Canvas” ile birlikte Facebook reklamlarında değişikliğe gidiyor. Kullanıcılar reklama tıkladıklarında, yeni bir pencere açılıyor ve reklamı yapılan ürünün detayları ile farklı versiyonları görülebiliyor. Açılan bu sayfa sayesinde, kullanıcı ürünün yer aldığı e-ticaret sitesine gitmek zorunda kalmadan ürünü satın alabiliyor.

Facebook Mobil Alışveriş Özelliği

Facebook’un alışverişe teşvik eden diğer yeni özelliği ise Favoriler bölümüne eklenen “Alışveriş” akışı. Burada Facebook’un kısa süre önce duyurduğu “Mağaza” bölümüne katılan markaların ürünleri sergileniyor. Alışveriş akışında bulunan arama özelliği ile kullanıcılar istedikleri ürünü bulabiliyor.

Facebook Mobil Alışveriş

Facebook’un bu sosyal ticaret hamlesi, gündemi ve trendleri sosyal platformlar üzerinden takip eden kullanıcıların mobil alışveriş deneyimi için oldukça önemli bir adım. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 4129Grey’in Logosu Belli Oldu! Wag The Dog’a 7. Yılında 7. Ödül →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.