Facebook’a Dislike Butonu Yerine Yeni Emojiler Geliyor!

Facebook’a Dislike Butonu Yerine Yeni Emojiler Geliyor!

Facebook’a dislike butonu yerine kullanıcıların duygularına tercüman olacak yeni emojiler geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Mark Zuckerberg bir açıklamasında Facebook’a gelecek “dislike” butonu için çalışmalar yapıldığını duyurmuştu. Kullanıcıların uzun zamandır beklediği bu değişiklik yapıldı ancak beklenenden farklı olarak “dislike” butonu yerine 7 farklı emoji geleceği açıklandı.

Kullanıcıların tepkilerinin araştırılması sonucu belirlenen ve Reactions adı verilen emojiler beğenme, sevme, mutlu olma, sevinme, şaşırma, üzülme, öfkelenme gibi duyguları temsil ediyor. “Like” butonuna basılı tutulduğunda diğer emojiler de ortaya çıkıyor ve kullanıcılar istedikleri ifadeyi seçebiliyor.

 
Hem webte hem de mobilde kullanılabilecek bu emojiler ile birlikte Facebook’un algoritmasında da değişikliğe gitmesi bekleniyor. Dolayısıyla markaların ve ajansların da sosyal medya pazarlama ve raporlama stratejilerini elden geçirmesi gerekecek.

facebook emojiler

Şimdilik İrlanda ve İspanya’da test aşamasında olan bu yeni özellik, kullanıcıların tepkileri doğrultusunda tekrar değerlendirilecek ve duruma göre tüm dünyaya açılacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Digitalscope 2014 Dijital Medya Tüketim Raporu Periscope’tan Web Siteleri İçin “Canlı Yayın” Butonu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.