Facebook’a 7 Saniyelik Profil Videoları Geliyor!

Facebook’a 7 Saniyelik Profil Videoları Geliyor!

Mobil uygulamalardaki profil sayfalarının güncelleneceğini açıklayan Facebook, profil fotoğrafı yerine 7 saniyelik videolar yüklenebilmesine imkan sağlanacağını açıkladı.

Facebook, bir süredir üzerinde çalıştığı yeni güncellemeler ile birlikte kullanıcılara “profil videosu” ekleyebilme imkanı sunacağını açıkladı. Belirli iOS kullanıcılarında yeni profil görünümü ile profil fotoğrafı yerine eklenebilecek hareketli fotoğraf, gif ve video testlerine başlandığını duyuran platform, böylece kullanıcılara profillerini daha fazla zenginleştirebilme fırsatı verecek.

Facebook ürün yöneticileri Aigerim Shorman ve Tony Hsieh’in paylaştığı bilgilere göre kullanıcıların profillere günde 4 milyardan fazla ziyaret gerçekleştiriliyor. Buna göre kişisel profiller artık kullanıcıların bir nevi online kimliği ve diğer kişilerle bir bağlantı noktası haline gelmiş durumda. Facebook bu nedenle profil sayfalarına önem veriyor ve güncellemeler üzerinde çalışıyor.

facebook profil videoları

2004 yılında profil sistemini devreye sokan Facebook’un yeni profil görünümleri mobil dostu olarak tasarlanmış. Yeni profillere hareketli görseller ve videolar eklenebileceği gibi fotoğrafların belirli sürelerde otomatik olarak değiştirilmesine imkan da verilecek. Mobilin ve mobilden izlenen kısa videoların hızlı yükselişinin kanıtı olarak görülebilecek bu hamle ile platform, temel ürünü olan profil sayfalarına farklı düzenlemeler geleceğinin de ipuçlarını verdi.

facebook profil

Yeni güncellemeler ile birlikte kullanıcılar profilleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilecek ve kimin neyi göreceğine daha rahat karar verebilecek. Kullanıcılar ayrıca belirli fotoğrafları ön plana çıkararak ve profillerine birkaç satır yazı ekleyerek kendilerini daha rahat ifade edebilecek. Daha şık bir görünüm alacak kişisel profiller ile bilgi akışı daha kişisel sunulacak ve ziyaretçileriniz sizinle ortak yönlerini, ortak arkadaşlarını rahatça görebilecek.

Facebook’un bu güncellemeleri şimdilik küçük bir grupta test aşamasında ve çok yakında kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Hootsuite Türkçe Panelini Kullanıma Açıyor Samatlı Oyuncak’ın Dijital Ajansı Deep Dijital Oldu →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.