En Popüler Online Dijital Pazarlama Sertifikaları

En Popüler Online Dijital Pazarlama Sertifikaları

Dijital pazarlama sektörü, dijital pazarlama sertifikalarına sahip, en son gelişmeleri ve trendleri takip eden dijital pazarlama uzmanlarına ihtiyaç duymaktadır.

Dijital pazarlama, işletmelerin rekabette zirvede kalmasına olanak tanıyan yetenekli ve ilham verici uzmanlarla sürekli değişen bir alandır. Bu nedenle dijital pazarlama ajansı iş ilanlarında önemli roller için genellikle dijital pazarlama sertifikaları ile kanıtlanmış yüksek becerilere sahip olmak ‘tercih sebebi olacak ayırıcı nitelik’ olarak yer alır.

Online dijital pazarlama sertifikaları, yalnızca becerilerinizi göstermek için değerli olmakla kalmaz, aynı zamanda elde tutması pratiktir. Dijital pazarlama sektörü, farklı alt kategorilerde birden fazla eğitim alanına sahip bir sektör olduğu için, dijital uzmanlık kazanma fırsatı bulacağınız çok sayıda sertifika programı bulabilirsiniz.

Dijital pazarlama alanında prestijli ve lider bir şirkette iş arıyorsanız, ileri dijital pazarlama sertifikası almayı düşünmelisiniz. Kendinizi dijital pazarlama konusunda eğitmek için çeşitli fırsatlar da dahil olmak üzere en iyi dijital pazarlama kaynaklarını burada görebilirsiniz.


En İyi Online Dijital Pazarlama Sertifikaları

En yararlı ve en popüler online dijital pazarlama sertifika programlarını hem ücretsiz hem de ücretli kurslar dâhil olmak üzere aşağıda listeledik. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek en iyi online dijital pazarlama ve sosyal medya sertifika programlarını seçmek için özelliklerini ve içeriklerini inceleyebilirsiniz.

Google Analytics Sertifikası

Dijital pazarlamanın en temel araçları arasında yer alan Google Analytics, web sitesi trafik verilerini toplamanıza ve analiz etmenize olanak tanır. Diğer araçlarda olduğu gibi Google, Analytics üzerinden sınavlı bir sertifika vererek bu tool hakkındaki bilgi düzeyinizi belirler.

Google-Analytics-Sertifikasi

Google Analytics Akademisi ile kendinizi geliştirerek alabileceğiniz Google dijital pazarlama sertifikalarından biridir.

Başlamak için, bir Academy for Ads hesabı açmalı ve sınavı geçmek için Yeni Başlayanlar için Google Analytics ve Advanced Google Analytics adlı iki kursu gözden geçirmelisiniz. Pazarlama endüstrisi için şiddetle tavsiye edilen bir beceri seti olarak kabul edildiğinden, dijital pazarlamada bir işe başvurmadan önce bu sertifikayı almanızı öneririz.

Sertifika, sınav tarihinden itibaren 12 ay boyunca geçerlidir ve herkese açık, ücretsiz bir programdır. Kurs ve içeriği hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret ederek başlayabilirsiniz

Google Ads Sertifikaları

Google Ads Sertifikaları, dijital reklamcılığın mihenk taşlarından biri olan ücretsiz bir dijital pazarlama sertifika programıdır. Google, platformunda çeşitli eğitim içerikleri sunarak dijital dünya hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur.

Ayrıca birçok farklı platformda Google Ads eğitim içerikleri de bulunmaktadır. Google, Google Ads'e dahil edilen her reklam modeli için çeşitli sertifikalar verir. Google Ads'de kendinizi geliştirerek ve sınavlara girerek birden fazla sertifika sahibi olabilirsiniz.

En popüler ve güvenilir sertifika programları arasında yer alan Google Ads kursları, çevrimiçi reklamlar ve sosyal medya kampanyaları ile bir işletmenin çevrimiçi ortamda nasıl başarılı bir şekilde reklamının yapılacağını öğrenmenize olanak tanır. Dijital reklamcılık alanında iş arıyorsanız bu sertifika programı kesinlikle işe girmenize yardımcı olacaktır.

Sertifikalar: AdWords temelleri, arama ağı reklamcılığı, görüntülü reklam ağı, mobil uygulama reklamcılığı, video reklamcılığı ve alışveriş reklamcılığı olmak üzere altı bölümden oluştuğundan, içeriği ve sonuçları özellikle Dijital Medya ve Sosyal Medya Reklam Uzmanları için faydalı olabilir.

Hubspot İçerik Pazarlama Sertifikası

İçerik, diğer tüm dijital stratejileri ve dijital pazarlama taktiklerini doğrudan etkileyen önemli unsurlardan biri olduğu için dijital dünyanın kralı olarak kabul edilmektedir.

Hubspot İçerik Pazarlama Sertifikası, kariyeriniz ve mesleğiniz için faydalı olacak profesyonel bir sertifika programıdır. Ders amaçları ve içerik kalitesi açısından güvenilirdir.

Sertifika programının süresi, içerik tanıtımı, içerik oluşturma çerçevesi ve içerik analizi gibi içerik pazarlamasının çeşitli yönlerini kapsayan yaklaşık dört saattir. Bu beceriler, içerik pazarlamasında profesyonel olmanın gerekli nitelikleri arasındadır.

Dijital pazarlama alanındaki işe alımcılar her zaman içerik üretimi, yazma ve iletişim becerileri konusunda yetkin adaylar ararlar. Bu nedenle, Hubspot tarafından sağlanan sertifikalar, dijital pazarlamada bilginizi üstün kılmak için bir ön koşul olarak kabul edilebilir ve hepsinin en iyi yanı, tüm sertifika programlarının ücretsiz olmasıdır!

YouTube Sertifikası

En verimli ve ilgi çekici içerik formatı olarak video pazarlamasında, özellikle YouTube pazarlamasında sertifikalı uzman olmak.

YouTube-İçerik-Üreticisi-Akademisi

YouTube, Google'dan sonra en büyük ikinci arama motorudur, bu nedenle bu platformdan alınan bir sertifika güvenilirliği ifade eder. YouTube İçerik Üreticisi Akademisi, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey içerik üreticileri için birçok fırsat ve çevrimiçi eğitim sunar.

Eğitimler size dijital dünyadaki en güncel uygulamaları ve ayrıca sektörle ilgili gelişmiş bilgileri sağlar. Eğitimlerin süresi, konu alanlarına göre değişir ve tüm kurslar, YouTube'daki tüm içerik üreticilerine ve kullanıcılara ücretsiz olarak sağlanır.

Video oluşturma çok aranan bir iş becerisi olduğundan, uygun kurslar ve sertifika programları aracılığıyla iyi tanımlanmış bir video içerik stratejisi elde etmek dijital pazarlama açısından hayati önem taşır.

YouTube'da bir hesap oluşturun ve bu ücretsiz dijital pazarlama sertifikasını için çalışmaya başlayın.

Hootsuite Social Marketing Certification

Hootsuite, sayısız pazarlamacı tarafından tercih edilen en popüler ve güvenilir sosyal medya yönetim platformudur. Hootsuite Academy aracılığıyla, sosyal medya yönetimi konusundaki bilginizi artırmanıza ve işiniz için dikkat çekici bir aday olarak kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak geniş bir sosyal medya eğitimi yelpazesi sunar.

Hootsuite, 15 ders ve değerlendirme içeren gelişmiş bir dijital pazarlama sertifika programı sunar. Derslerin sonunda sınavı geçmeyi başarırsanız, sosyal medya pazarlaması konusunda gerekli niteliklere ve bilgiye sahip olduğunuzu kanıtlamış olacağınız için sertifikanız sonsuza kadar geçerli olacaktır.

Hootsuite tarafından sağlanan sosyal medya sertifika eğitimi üç farklı teklif bulunmaktadır. Bu eğitim içerikleri ve ücretlerini web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Facebook Blueprint Sertifika

Sosyal medyanın devi olarak tanınan Facebook, sosyal medya reklamcılığına hakim şirketlerden biridir. Facebook Blueprint, Facebook'un uygulamaya koyduğu, her seviyeye uygun çoklu eğitim içeriklerinden oluşan bir eğitim programıdır.

Facebook neredeyse 1,5 milyon kullanıcıya ve yılda yaklaşık 22 milyar tıklamaya sahip olduğu için Facebook Blueprint'in sosyal medya reklamcılığı için en iyi kaynak ve en iyi sertifika olduğunu söylemek yanlış olmaz. Program, Facebook ve Instagram'da reklam vermeyle ilgili tüm detayları açıklıyor ve bir işe başvururken sosyal medya becerilerinizi göstermek için iyi bir referans olabilir.

Facebook Blueprint Sertifika Programı, dijital pazarlama ortakları, medya planlama ve gelişmiş pazarlama geliştirme ile ilgili sekiz sertifika içerir. Gerçek fiyat farklı ülkelerde değişiklik gösterebilir, ancak her bir sınavın ortalama maliyeti yaklaşık 150 ABD dolarıdır.


İyi bir dijital pazarlama uzmanı olmak için, dijital ihtiyaçlarınıza yönelik araçları kullanmanız gerekir. Size yardımcı olacak en iyi dijital pazarlama araçlarını listeledik.

Bütün bu online dijital pazarlama sertifikaları, dijital pazarlama sektöründe başarılı olmanıza ve en iyi uygulamaları ve teknikleri öğrenerek becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.

İlgili Haberler

Analytics Universal'den GA4'e Geçiş ve Eski Verilerin Korunması
Dijital menu icon
17 Şub 23
Analytics Universal'den GA4'e Geçiş ve Eski Verilerin Korunması
Devamını Oku >
Bu Bir Uyarıdır! Nereye Tıkladığına Dikkat Et!
Bu Bir Uyarıdır! Nereye Tıkladığına Dikkat Et!
Devamını Oku >
Adobe Photoshop Alternatifi Ücretsiz Programlar
Adobe Photoshop Alternatifi Ücretsiz Programlar
Devamını Oku >
Üç Adımda LinkedIn Sponsorlu Video İçerik Hazırlama Rehberi
Üç Adımda LinkedIn Sponsorlu Video İçerik Hazırlama Rehberi
Devamını Oku >
Dünya Liderlerinin İmzalarıyla Yaratılan Alfabe
Grafik Tasarım menu icon
11 Haz 18
Dünya Liderlerinin İmzalarıyla Yaratılan Alfabe
Devamını Oku >
Dünyaca Ünlü Logolarda Kullanılan Yazı Karakterleri
Grafik Tasarım menu icon
16 Nis 18
Dünyaca Ünlü Logolarda Kullanılan Yazı Karakterleri
Devamını Oku >
Başarılı Bir İnternet İşi Kurmak İçin 5 İpucu
Dijital menu icon
11 Nis 18
Başarılı Bir İnternet İşi Kurmak İçin 5 İpucu
Devamını Oku >
SEO’ya Etki Eden 7 Kullanıcı Etkileşimi Metriği
SEO & SEM menu icon
3 Nis 18
SEO’ya Etki Eden 7 Kullanıcı Etkileşimi Metriği
Devamını Oku >