Deep Web Etkinliği

Deep Web Etkinliği

Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek Deep Web Etkinliği ile katılımcılar internetin derinliklerine inmeye hazırlanıyor.

İnternette, arama motorları tarafından indekslenemeyen ve bulunamayan her şeyin dahil olduğu kısma Deep Web (Derin Web) adı veriliyor ve bu gizemli alanın bildiğimiz internetin yaklaşık 500 katı büyüklüğünde olduğu tahmin ediliyor.

Deep Web kavramı etrafındaki sorular ve bunları yanıtlama çabaları her geçen gün artıyor. İnternet içerisinde neden bu kadar büyük ve bilinmeyen bir alan var? Böyle bir ayrımın olabilmesi nasıl mümkün oluyor? Bu alanı kullananlar kimler ve içeride neler oluyor? Her gün birçok internet kullanıcısı bu sorular etrafında Deep Web’in sırlarını öğrenebilmek için kafa patlatıyor.

Dijital Stüdyo bu çokça merak uyandıran kavramın tüm sırlarını öğrenmek isteyenler için 24 Ekim Cumartesi günü Workinton Levent 199 Şubesi’nde Deep Web Etkinliği düzenleyecek. Türkiye’de siber güvenlik alanında uzman BT profesyonellerinden Halil Öztürkçi yol göstericiliğinde gerçekleşecek etkinlik; bireysel ve kurumsal olarak dijital varlıklarının ne gibi tehditler altında olabileceği ve bunlarla nasıl mücadele edileceği hakkında katılımcıları bilgilendirmeyi hedefliyor.

BT güvenlik ekipleri, yazılım geliştiriciler, internet girişimcileri, dijital pazarlama profesyonelleri ve konuyla ilgilenen herkesin katılabileceği Deep Web Etkinliği; internetin derinliklerinde bulunan ancak doğruluğundan emin olunamayan, çoğunlukla kulaktan dolma cevaplarla karşılanan sorulara güvenilir ve anlaşılır yanıtlar bulamayı amaçlanıyor.

Dijital Stüdyo ve Urban Station iş ortaklığında gerçekleştirilecek özel Deep Web Etkinliği ile ilgili detaylara şuradan ulaşabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 13. Altın Örümcek Web Ödülleri Sahiplerini Buldu! İstanbul E-Ticaret Zirvesi 2015 →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.