Dünya Liderlerinin İmzalarıyla Yaratılan Alfabe

Grafik Tasarım, Projeler 11 Haz 2018
Dünya Liderlerinin İmzalarıyla Yaratılan Alfabe

Hayata Destek organizasyonu, G7 Zirvesi’ne katılan liderlere mesajlar iletmek için, onların imzalarında kullandığı harflerle bir alfabe oluşturdu.

Afetlerden etkilenen topluluklar için çalışmalar yürüten Hayata Destek organizasyonu, 8-9 Haziran’da Kanada’nın Quebec kentinde gerçekleşen G7 Zirvesi kapsamında “The Most Powerful Fonts” kampanyasını hazırladı.

TBWA\Istanbul iş birliğiyle hazırlanan kampanya için aralarında; Japonya Başbakanı Shinzō Abe, Fransa Başkanı Emmanuel Macron, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May’in bulunduğu, dünyanın en güçlü liderlerinin imzalarında harfler taşıyan bir alfabe yaratıldı.

G7 liderlerine mesajlarını iletmek isteyen taraflar, themostpowerfulfont.com adresinden mesajlarını oluşturarak liderlerin sosyal medya profillerinde bu mesajları paylaşabildi.

Hayata Destek, bu inisiyatif sayesinde liderlerin küresel kararlara imza atarken daha geniş bir perspektiften bakmasını sağlamayı ve daha fazla kişinin dünya hakkındaki kararlar hakkında söz sahibi olmasını umuyor.

Siz de fontları buradan ücretsiz yükleyebilir ve liderlere iletmek istediğiniz bir mesaj oluşturabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Doruknet'in Web Sitesi POMPAA İmzasıyla Yenilendi! Dünya Kupası Maçlarını İş Yerinden Takip Etmeyi Sağlayan Kalem →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.