Snickers’dan Instagram Videolarını Oyuna Çeviren Kampanya

Snickers’dan Instagram Videolarını Oyuna Çeviren Kampanya

Snickers’ın “The Hungry Games” Instagram kampanyası, Instagram videolarını mobil oyuna dönüştürüyor.

“Açken sen, sen değilsin” sloganını uluslararası kullanan Snickers markası, aslında sağlam bir televizyon reklamcılığı üzerine kurulu. Fakat hedef kitleniz arasında bulunan kişiler artık televizyon izlemiyor ve sürekli sosyal medyada vakit geçiriyorsa, farklı şeyler denemek zorundasınız. Snickers’ın We Are Blossom‘la yarattığı sosyal medya kampanyası “The Hungry Games” de bunu hedefliyor.

Snickers’ın hedef kitlesi, ‘mobil jenerasyon’ olarak da bilinen 16-24 yaş aralığındaki, neredeyse her an internette çevrimiçi olan gençlerden oluşuyor. Bu kişiler; akıllı telefonlarını eğlence aracı olarak kullanıyor, sevdikleri markaları buradan takip ediyor ve sosyal etkileşimlerine müdahale edilmesinden hiç hoşlanmıyor.

Markanın hazırladığı birbirinden havalı fakat kazanmanın neredeyse imkansız olduğu 3 oyunda, oyuncunun oyunu tam zamanında duraklatması ve ekrandan parmağını ayırmaması gerekiyor.

Bir süre sonra ekranda “Harika iş çıkardın! Ekranı bırakma” yazısı beliriyor ve oyuncuyu bundan sonra neler olacağı konusunda merakta kalıyor. Parmağını eninde sonunda ekrandan çekmek zorunda kalan oyuncu, acı gerçekle; “Kaybettiniz” yazısıyla yüzleşiyor. Kaybeden oyuncu, ekranı yukarı kaydırarak oyuna yeniden başlayabiliyor. Kazanan oyuncuları ücretsiz Snickers’la ödüllendiriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Audi’den Arka Koltukta Yolcu Varmış Gibi Yorum Yapan Uygulama Şehrin Duvarlarındaki Murallar, Coca-Cola Bulmak İçin Canlanıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.