Direksiyon Başına Geçen Suudi Arabistanlı Kadınlar Tarihi Yeniden Yazacak

Direksiyon Başına Geçen Suudi Arabistanlı Kadınlar Tarihi Yeniden Yazacak

Suudi Arabistanlı kadınların otomobil kullanmaya başlamasını kutlamak isteyen Audi, sürücü koltuğuna geçen kadınlara “Hoş geldiniz” diyor.

Hayatın birçok alanında sürücü koltuğunda olan Suudi Arabistanlı kadınlar, 24 Haziran’da yasağın kalkmasının ardından otomobillerin sürücü koltuğuna da geçmeyi başardı. Ülkedeki binlerce kadın direksiyon başına geçti ve trafiğe çıktı. Yıllar sonra bu özgürlüğün tadını çıkaran kadınları kutlamak isteyen Audi, thjnk’le bir araya gelerek “Doors” (Kapılar) kampanyasını hazırladı.

Reklam filminde, evin önüne park etmiş Audi’ye ulaşana kadar eşine tüm kapıları açan centilmen bir erkek görüyoruz. Kadın, bu kibar davranıştan hoşnut gözükse de, otomobile ulaştıklarında durum değişiyor ve bu kez o, eşi için yolcu koltuğunun kapısını aralıyor. Ardından, sürücü koltuğuna geçiyor. Yola çıkmanın heyecanı, gözlerinden okunuyor. Film, “Yeni kapılar açma zamanı. Audi, sürücü koltuğuna geçen Suudi Arabistanlı kadınlara hoş geldiniz diyor” mesajıyla sona eriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kapılar Ardında Yaşayan Nesli Pencere Açmaya Davet Eden Kampanya Serbest Koşucuların İstanbul’da Avrupa’dan Asya’ya Geçiş Serüveni →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.