Da Vinci’nin “Son da Vinci” Tablosu, Kendine Hayran Bırakıyor

Da Vinci’nin “Son da Vinci” Tablosu, Kendine Hayran Bırakıyor

Açık artırmalarla kıymetli sanat eserlerini yeni sahipleriyle buluşturan Christie’s, “Son da Vinci” tablosunu hayranlıkla seyredenleri görüntüledi.

1766’da James Christie tarafından kurulan Christie’s, yılda 80 kategoride 350 açık artırmanın yapıldığı, neredeyse paha biçilmez sanat eserlerinin, mücevherlerin düzenlenen müzayedelerle yeni sahiplerini bulduğu bir alan.

Da Vinci’nin ortaya çıkan son eseri “Salvatore Mundi” ya da “Son da Vinci” Christie’s’in New York’taki merkezinde, müzayededen önce sanatseverlerin karşısına çıktı. Droga5, bu derin duygular uyandıran, muhteşem başyapıta gizli kamera yerleştirerek sergiyi ziyaret edenlerin tabloya bakarken nasıl tepkiler verdiklerini kaydetti ve bu etkileyici görüntüleri “The Last da Vinci: The World is Watching” (Son da Vinci: Dünya Seyrediyor) kampanyasına taşıdı.

Reklam filmi boyunca tabloyu ne yazık ki hiç göremiyoruz. Ancak, insanların yüzlerindeki hayret ve hayranlık karışımı ifade, tablonun ne kadar etkileyici olduğunu anlatmaya yetiyor. Sergiyi ziyaret eden simalar arasında biri fazlasıyla tanıdık geliyor: Leonardo Di Caprio. Oscar ödüllü ünlü aktörün tabloya bakarken yüzünde ve gözlerinde oluşan derin ifade – bir zenginin malikânesinin duvarını süsleyecek olsa da – eserin ne kadar paha biçilmez ve kıymetli olduğunu gösteriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Debenhams, Sosyal Medya Çağında Bir Külkedisi Masalı Anlatıyor TAMBU İçin “Tam Bu” Dedirten Web Sitesi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.