Samsung, iPhone Kullanıcılarını Büyümeye Davet Ediyor

Samsung, iPhone Kullanıcılarını Büyümeye Davet Ediyor

Samsung, 10 yıllık periyodda kendi ürettiği telefonlarda olup iPhone’da olmayan özellikleri tiye aldığı bir reklam filmi hazırladı.

Samsung, son çıkan iPhone modelinin satılmasına saatler kala mağazaların önünde uzun kuyruklar oluşturarak beklemeye başlayan Apple fanlarıyla eğlenmeyi seviyor. Son kampanyasında hedefe Apple’ın iPhone’un 10. yılı kutlaması kapsamında ürettiği iPhone X modelini koyan Samsung, telefonu son model amiral gemisi Galaxy S8 ile kıyaslıyor.

“Growing Up” (Büyümek) ismindeki, Wieden + Kennedy Portlandla hazırlanan reklam filmi 2007’den başlayan 10 yıllık bir periyodda iPhone’da ve tabii ki Galaxy serisinde yaşanan değişiklikleri konu ediniyor. 60 saniyelik spotta biri Samsung, diğeri iPhone kullanıcısı iki sevgili yer alıyor.

Samsung reklam boyunca; Apple’ın iPhone’larda kullanmaktan vazgeçemediği ve bir süre sonra sorun yaratan 16GB’lık depolama alanıyla, 2013’te Galaxy Note 3’te kullandığı 5.5 inçlik ekrana rağmen Apple’ın iPhone 5S’te kullandığı 4 inçlik ekranla, iPhone’un su geçirmez özellikte olmamasıyla (Suya düşürülen bir iPhone’un tekrar çalışır hale gelmesi için pirinç dolu bir kasede 1 gece bekletilmesi tavsiye ediliyor) ve şarjdayken müzik dinlemek için kullanılan, göz zevkini bozan dongle aparatıyla dalga geçiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Manhattan Cinayetlerini Keşfetmeyi Sağlayan Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Let’s Enhance Web Sitesi Fotoğraf Kalitesini İyileştiriyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.