Can Yayınları’nın İnternet Sitesine Altın Örümcek’ten Birincilik Ödülü

Ajans Haberleri, Haberler 01 Kas 2017
Can Yayınları’nın İnternet Sitesine Altın Örümcek’ten Birincilik Ödülü

Nisan ayında köklü bir değişimle yayına giren CanYayinlari.com, Türkiye’nin en büyük internet ödülü olan Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Kurumsal Blog kategorisinde birinci oldu.

İnternet sitesinde köklü bir değişime giden Can Yayınları, geniş bir yelpazeye yayılan, hem keyifli hem nitelikli yazılarla edebiyat severlere özgün bir okuma deneyimi sunan yeni yapısıyla Nisan 2017’de okurlarla buluştu.

Akıllı arama, filtreleme özellikleri ve içerik merkezli yapısıyla okuyucu deneyimine odaklı biçimde tasarlanan site, kitaplar, yazarlar ve çevirmenlere dair bilgilerin ötesine geçiyor. Kitabı yayına hazırlayanların önsözde, dipnotta, arka kapakta söyleyemediklerini; bir kitabı seçerken, çevirirken, yayına hazırlarken öğrenilen yeni bilgileri, yaptığı beklenmedik çağrışımları da içeriyor. Listeler gibi kısa sürede bakılabilecek içerikler ile kitap uyarlaması filmlerin eleştirileri gibi daha derinlikli yazıları dengeli bir şekilde paylaşan site, “Kısa Kısa”, “Uzun Uzun”, “Genişletilmiş Dipnot”, “İlk Temas” ve benzeri bölümlerde okurların gözüne çarpmamış bağlantılara dikkatlerini çekmeyi, okudukları kitaplarla ilgili algılarını derinleştirmeyi ve okuyacaklarıyla ilgili ilham vermeyi hedefliyor.

WALKS ajansın tasarlayıp kodladığı CanYayinlari.com ’un içerik yönetimini yayınevi editörlerinden Berrak Göçer üstleniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Creaturk’ün Projesine Altın Örümcek’ten Birincilik Ödülü! WhatsApp’in Gönderilen Mesajı Geri Alma Özelliği Herkese Açıldı →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.