WhatsApp’in Gönderilen Mesajı Geri Alma Özelliği Herkese Açıldı

WhatsApp’in Gönderilen Mesajı Geri Alma Özelliği Herkese Açıldı

WhatsApp’in bir mesajı göndermekten vazgeçip geri alabilmenizi sağlayan özelliği, herkesin kullanımına açıldı.

Bu hafta başında yeni bir güncelleme alan WhatsApp, ‘Sıkça Sorulan Sorular’ sayfasında, insanlara yanlışlıkla gönderdikleri ya da göndermekten vazgeçtikleri bir mesajı nasıl geri alacaklarına dair bir açıklama yapmıştı. Birçok kullanıcı, uygulamaya eklenen yeni özelliği denemek istediğinde ise başarılı olamadı.

Bu sorun, dün itibarıyla giderildi. Facebook, yeni bir blog paylaşımıyla kişisel ya da gruplara gönderilen ve geri alınmak istenen mesajların nasıl kaldırılacağına dair bir açıklama yaptı ve özelliğin tüm dünyadaki WhatsApp kullanıcılarına açıldığını duyurdu. Paylaşımda: “Bu özellik, WhatsApp uygulamasının son sürümüne sahip dünyanın her yerindeki iPhone, Android, Windows Phone ve masaüstü kullanıcılarına açıldı” ifadelerine yer verildi.

“Herkesten Sil” özelliğini kullanabilmek için öncelikle WhatsApp’in güncellenen sürümünü telefonunuza yüklediğinizden emin olun. Bir diğer bilmeniz gereken şey ise, özelliğin çalışması için karşı tarafın da uygulamanın son sürümüne sahip olması gerektiği. Geçtiğimiz Haziran’dan beri WhatsApp’in test ettiği yeni özellik sayesinde, biraz hızlı davranırsanız mesajınız karşı taraf görmeden silinebiliyor. Ancak, mesajınız karşı tarafa ulaşmasa da yazdığınız mesajın silindiğine dair bir uyarı gönderiliyor.

WhatsApp’te bir mesajı geri almak için; mesajın üzerinde parmağınızı bir saniye basılı tuttuktan sonra ekranın üst kısmında beliren çöp kutusu simgesine tıklayarak silmeniz gerekiyor. Ekrana yansıyan “Herkesten Sil” uyarısına tıklayarak kabul ederseniz, mesajınız karşınızdaki kişi ya da kişilere gönderilmeden silinmiş oluyor.

whatsapp-mesaj

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Can Yayınları’nın İnternet Sitesine Altın Örümcek’ten Birincilik Ödülü Facebook’ta Kullanılan Like Butonu, 10 Yılı Geride Bıraktı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.