Burger King’ten Yaratıcı Rebranding Çalışması

Grafik Tasarım, Projeler 23 Tem 2015
Burger King’ten Yaratıcı Rebranding Çalışması

Burger King yaratıcı rebranding çalışması ile müşterilerini kendileri gibi olma konusunda cesaretlendiriyor.

Burger King, geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni sloganının ardından, görsel iletişimini güçlendirmek amacıyla rebranding çalışması gerçekleştirdi. Kreatif ajansı Turner Duckworth Design olan proje ile markanın ambalajları yeniden tasarlandı.

Be Your Way (İçinden Geldiği Gibi Ol) sloganı ile müşterilerini kendileri olma konusunda cesarete davet eden Burger King, yeni tasarımları ile estetik anlamda da göz doyuruyor. Eğlenceli tasarımlarda burgerin içindeki malzemeler kırmızı, yeşil, sarı ve kahverengi şeritler ile görselleştirilirken; içecek kutularında ise sıcak olanlarda alarm saati, orta bot olanlarda ampül ve büyük boylarda ise şimşek işareti görülüyor.

burger king yaratıcı rebranding

burger king rebranding çalışması

burger king markalaşma

burger king yaratıcı ambalaj çalışması

rebranding burger king

burger king rebranding

Yeni paketlerinde personele ürün servisinde kolaylık sağlamayı da hedefleyen Burger King, ambalajlardaki burger görseli ile çalışanlarına yardımcı oluyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Garanti’den Basketbolseverlere Özel Kampanya: #GarantiyleBerline İnteraktif Google Uygulamasıyla Paris’te Büyülü Saatler →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.