Burger King, Tartışmalı Başkanlık Seçimine Barış Getirdi

Burger King, Tartışmalı Başkanlık Seçimine Barış Getirdi

Burger King, Costa Rica’da gerçekleşen tartışmalı başkanlık seçiminde aday olanları, barış ve demokrasi yemeğinde buluşturdu.

Yaklaşık 200 yıldır demokrasinin hüküm sürdüğü Costa Rica’da, daha önce hiçbir başkanlık seçimi bu kadar çekişmeli geçmemişti. Yalan haberler, tartışmalar, televizyon ekranlarına yansıyan adaylar arasındaki kavgalar, seçimi halkın gözünde güvensiz hale getirdi. Yaşanan olaylar sonucu Costa Ricalıların %40’ının oy kullanmayacağı yönünde haberler bile çıktı.

Herkes kutuplara ayrılmış ve bitmek bilmeyen tartışmaların tarafı olmuşken, Burger King birleştirici gücünü göstermek için harekete geçti. Fast food zinciri, politik kampanyaların en kötü halini aldığı, tartışmaların iyice alevlendiği dönem olan seçime 10 gün kala, adayları bir barış ve demokrasi yemeğinde bir araya getirdi.

Başkan adaylarının bir masa etrafında bir araya gelip insanları oy kullanmaları için yüreklendirmeleri gerektiğini düşünen Burger King, seçim günü oy kullanan vatandaşlara da ücretsiz Whopper verdi. interaction imzalı “Vote Your Way” kampanyası sayesinde, adaylar bir anlığına politik gerginlikten uzaklaşarak rahatlarken, oy kullananlar ise ücretsiz Whopper yemenin keyfini çıkardı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Stok Görsel ve Seslerle Yaratılan İlk DJ: First Aperture %100 Geri Dönüştürülmüş Reklam Filmi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.