BCWorks, Yaşar’ın Rol Aldığı Yeni Reklam Filmiyle Mutluluğu Yeniden Tanımladı.

BCWorks, Yaşar’ın Rol Aldığı Yeni Reklam Filmiyle Mutluluğu Yeniden Tanımladı.

Mutluluk Seni Bulur

Hayatı boyunca mutluluğu arayıp duruyor insan. Peki ya bu defa mutluluk seni bulsaydı ne olurdu?

Helis Serina reklam filmi mutluluğun çok uzaklarda olmadığını, aslında yanı başımızda, mutlu bir yuvada, sağlıklı komşuluk ilişkilerinde ve doğru seçilmiş yaşam alanlarında olduğunu bizlere yeniden hatırlatıyor.

Mutluluk temasının işlendiği çalışmada, Helis Serina villa projesinde 4 farklı ailenin bir gün içerisinde yaşadıkları deneyimlerden kesitler görüyoruz. Sabah eşinin yanına giden bir kadın, günlük sporunu gerçekleştiren bir kadın, babası ile şakalaşan çocuklar, bahçesinde vakit geçiren genç kadın ve sabah kahvesiyle komşularını selamlayan Türkiye’nin ünlü şarkıcılarından Yaşar. Finalde gördüğümüz site sakinleri ünlü komşuları Yaşar’ın evinde akşam yemeğinde buluşurlar ve müzik eşliğinde keyifli vakit geçirmeye devam ederler.

1996 yılında Türkiye’de yayınlanan Yaşar Günaçgün’ün “Gel Benimle” şarkısı kampanyanın ana merkezinde. Şarkının yeni versiyonunda, romantik ezgileri ve akustik ritmiyle birlikte izleyicileri Bodrum’da bulunan Helis Serina villa projesine doğrudan davet ediyor.

Bireyler projenin içinde günlük yaşantılarına devam ederken, mutluluğun hayatlarının daimi bir parçası olduğuna şahit oluyoruz.

Reklam kampanyası artık mutluluğu aramana gerek yok çünkü mutluluk seni Helis Serina’da bulacak ana temasıyla topluluklara ulaşıyor.


Kampanyanın Klip Tadında Oluşturulması

BCWorks lirik dokulara sahip olan kampanyayı müzik klibi tadına işleyerek, ürünü doğrudan reklam filminin başrolü yapmaktan ziyade deneyimi ve konsepti izleyicilerle buluşturmayı hedefliyor.

1996 yılında ilk defa çıkış yapan “Gel Benimle” şarkısının Helis Serina projesi için oluşturulan yeni versiyonu, projeyle etkili şekilde bütünleşmesi için yeniden yorumlandı. 26 yıl sonra klip tadında oluşturulan kampanya ile insanlara 90’ların komşuluğunu, müstakil ev yaşamlarını, doğayla bütünleşik ev konseptlerini yeniden anımsatmak hedeflenmiştir. Şarkının mutluluğu vaat eden sözleri ve teşvik edici ismi, Helis Serina projesi ile doğrudan eşleşerek kampanya için güçlü bir anlatı sağlıyor.

Kampanya mesajlarından bir tanesi de; “Siz mutlu bir yaşama sahip olurken Helis Serina villaları bu hikayenin ana parçalarından biri olarak sizinle birlikte size eşlik edecektir.”

Hem görsel hem de işitsel olarak kullandığı tekniklerle hafızalara kazınan bir kampanyayı hayata geçiren BCWorks, Ege Bölgesi’nin ve Bodrum’un dokusunu, canlı renklerini doğrudan reklam filmine yansıtmıştır. Reklam filmini aşağıda izleyebilirsiniz.

KÜNYE

Reklam Ajansı: BCWorks, İstanbul, Türkiye
Ajans Kurucu: Mehmet Bayram
Yönetici Kreatif Direktör: Tuğba Almas
Dijital Kreatif Direktör: Burak Cingöz, Fırat Bayer
Sanat Yönetmeni: Merve Yıldırım
Yazar: Sinan Sezer Ayaz, Alev Eren, Sevil Kale
Motion Graphic Designer: Fatih Sağlam
Müşteri Hizmetleri: Bülent Sarıgül, Emre Aksungur
Yapım Şirketi: Portakal Studio
Yönetmen: Yunus Koray Akar & Said Dağdeviren
Görüntü Yönetmeni: Doğan Sarıgüzel
Yapımcı: BCWorks Creative and Technology Agency
Müzik : Yaşar Günaçgün, Jinglehouse
Motion Capture Şef: Ayşegül Fidan
Post Prodüksiyon: Büşra Cankur, Seren Müminoğlu, Ahmet Burak Tur
Strateji Planlayıcılar: Burak Cingöz, Fırat Bayer

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Diverseffect, İstanbul Ecza Koop’un Web Sitesini Yeniledi. ddip digital/design/integrated/paris tarafından hazırlanan Realkom Tanıtım Filmi yayında! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.