Bangladeş’li Kadınlara Sesini Çıkar Çağrısı

Bangladeş’li Kadınlara Sesini Çıkar Çağrısı

Good Luck Kırtasiye için OnZ Solutions adlı Bangladeş reklam ajansı tarafında çekilen film, kadınların çok çalışarak kazandıkları başarı ve yeteneklerinin küçümsenmesine dikkat çekiyor.

İnsanlar kıskançlıktan, yetersizlik duygusundan veya geleneksel kalıplardan kaynaklı birçok ön yargılı tutum ve davranış sergileyebiliyor. Bunlardan biri iş yerlerinde kadın çalışanların başarılarının basitleştirilmesi ve sadece kadın oldukları için takdir gördükleri düşünülmesi. Bu tutuma sahip kişiler, bir kadının cinsel tavizler vermeden insan olarak çok çalışma, azimli olma, yetenekli olma gibi özellikleri sayesinde başarılı olması mümkün değilmiş gibi düşünüyor ve konuşuyor.

Good Luck Kırtasiye için OnZ Solutions adlı Bangladeş’li bir reklam ajansı tarafından hazırlanan ve #ToloAwaz haghtag’ı ile yayınlanan filmin amacı kadınların üstlendikleri tüm zor işleri ve yetenekleri görünür kılmak. Bangladeş’te yayınlanan reklam filmi, psikolojik şiddetin çeşitlerinden biri olan başarıların ve yeteneklerin küçümsenmesine karşı sesini yükselt diyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dünya Çocuk Bayramı’nda UNICEF’ten #GoBlue Kampanyası Markalar 10 Kasım'ı Reklam Filmleri İle Andı →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.