Youtube GIF Oluşturma Aracını Test Ediyor

Youtube GIF Oluşturma Aracını Test Ediyor

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu Youtube, GIF formatında görsel oluşturma aracını test ediyor.

Twitter’ın kullanıcılara tweet içinde GIF kullanma imkanı sunmasının ardından, Youtube da platform üzerinde bulunan videolardan GIF oluşturma imkanı sağlayacak aracını test etmeye başladı.

Şuan için sadece Epic Rap Battles of History ve Good Mythical Morning olmak üzere iki Youtube kanalında test süreci devam eden uygulama ile videolar sıkıştırılıp küçültülerek GIF oluşturulabilecek. Uygulama tüm kanallara açıldığında videoların altında bulunacak olan araçla kullanıcılar videonun istediği bölümünü kesip GIF yapabilecek. Youtube böylece kullanıcıların sosyal medyada daha kolay ve daha çok GIF paylaşmasına imkan verirken, oluşturulan tüm GIF’leri de kendi sunucularında barındıracak.

Youtube GIF Oluşturma Aracı

Youtube tarafından konu ile ilgili resmi bir açıklama henüz gelmese de uygulamanın kısa süre içinde tüm kanallarda aktif olacağı öngörülüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← MNG Turizm’in Sosyal Medya Ajansı OnAdWorks Oldu Sempeak, DoubleClick Rich Media Gallery'de Yer Aldı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.