Yakında IKEA Ürünlerini Kiralamak Mümkün Olabilir

Yakında IKEA Ürünlerini Kiralamak Mümkün Olabilir

Değişen yaşam biçimi alışkanlıkları IKEA’yı farklı bir hizmet biçimine; sattığı mobilyaları kiralama seçeneğine yönlendirdi.

IKEA başkanı Jesper Brodin, Telegraph’a yaptığı açıklamada, müşterilerin her zaman IKEA ürünlerine sahip olmaya ihtiyaç duymadıklarını ve artık kullanmak istemedikleri mobilyaların çevresel etkilerinden endişelendiklerini söyledi. Çevresel faktörleri düşünmek gerektiğini belirten Brodin, kullanılmayan eşyaların sokağa fırlatıp atılmaması gerektiğini düşünüyor.

Brodin, “Radikal çözümler test ediyoruz. Hangi şehirde olduğunuza göre, ihtiyaçlar da değişiyor. Örneğin Londra’da pek çok insan yaşıyor ve ev sahibi olmak yerine kiralamak insanlara daha cazip geliyor” dedi.

IKEA, Japonya’da ise geri alım düzenlemesini test ediyor. Bu sayede müşteriler, satın aldıkları koltukları sokağa atmak yerine IKEA mağazalarına iade edebiliyor. IKEA, bu ürünlerde kullanılan materyalleri geri dönüştürüyor.

Brodin, müşterilerin taleplerini daha sürdürülebilir iş modeliyle buluşturmak istediklerini, Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (World Economic Forum) da vurguladı ve ‘dairesel’ bir ekonomi oluşturmak istediklerinin altını çizdi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Microsoft, Windows’un Daha Modern Bir Vesiyonunu Geliştiriyor Snapchat, Uygulama İçi Mağazasını Açtı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.