Let’s Enhance Web Sitesi Fotoğraf Kalitesini İyileştiriyor

Projeler, Web siteleri 06 Kas 2017
Let’s Enhance Web Sitesi Fotoğraf Kalitesini İyileştiriyor

Let’s Enhance, nöral ağları ve makine öğrenmeyi kullanarak fotoğraf kalitesini iyileştiriyor.

CSI gibi polisiye diziler izlemeyi seviyorsanız, bir fotoğrafı saniyeler içinde netleştirerek gerekli bilgilerin yazdığı küçücük bir kareyi büyüten bilgisayar programını biliyorsunuzdur. Tabii, bu işlemi saniyeler içerisinde yapabilen bir uygulama henüz yok.

Ücretsiz olan Let’s Enhance ise saniyeler içerisinde bu düzenlemeyi yapamasa da CSI’dakine benzer bir fotoğraf düzenlemeyi sürükle bırak arayüzüyle birlikte kolaylaştırıyor.

lets-enhance

Web sitesi, nöral ağ (neural networks) teknolojisini ve makine öğrenmeyi (machine learning) kullanarak fotoğraf kalitesini iyileştiriyor. Anti-JPEG filtresi ile fotoğraftaki yapay dokuyu düzeltiliyor. Gücünü yapay zekadan (AI) alan “Magic” seçeneği görseli piksellere ayrılan görünümden çıkarıyor ve kaliteyi artırıyor.

“Boring” seçeneği ise orijinal fotoğraftaki çözünürlüğü çeviriyor. Fotoğraf, veri tabanındaki kopyası üzerinden düzenlendiği için düzenleme işlemi biraz zaman alabiliyor. Düzenlemenin ne kadar süreceği, kullanıcıya fotoğrafın sağ alt köşesinde gösteriliyor.

lets-enhance-website

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Samsung, iPhone Kullanıcılarını Büyümeye Davet Ediyor İkinci El Otomobil Reklamı Nasıl Viral Oldu? →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.