WBE Digital’in Odağı: Yapay Zeka Destekli Dijital Pazarlama

Ajans Haberleri, Haberler 27 Oca 2023
WBE Digital’in Odağı: Yapay Zeka Destekli Dijital Pazarlama

Yeni nesil dijital ajanslardan WBE Digital, 2023 hedeflerinin odağına yapay zekayı oturttu. 2022’de sektörde Metaverse, NFT gibi konularla beraber en çok gündeme gelen yenilik kesinlikle yapay zekaydı.

Pek çok teknoloji şirketi yapay zeka alanında yeni araçları sunmaya başlarken markalar da bu trend’den faydalanmak için çeşitli çalışmalara imza atıyorlar. WBE Digital de, dijital pazarlama hizmeti verdiği markalarının çalışmalarına yapay zekayı daha fazla dahil etmeye ve çalışmalara farklı bir perspektif kazandırmaya karar verdi.

Sektör çalışanlarının kaynaklardan faydalanmak için bazen vaktinin sınırlı olduğu ve dönemsel iş yoğunluklarında bazı noktaların gözden kaçtığı bir gerçek. Fakat yapay zeka programları bu kısıtlardan etkilenmiyorlar. Dolayısıyla çalışanların dikkatinden kaçabilecek eksik noktalar yapay zeka ile tamamlandığında ortaya daha doğru inşa edilmiş çalışmalar çıkabiliyor.

WBE Digital, tamamen yapay zeka tarafından oluşturulmuş kampanyaların yanında, yapay zeka tarafından desteklenen çalışmalar da sunmaya başlayacak. Bunların dışında yapay zeka tarafından hazırlanan farklı kampanyaların performansı karşılaştırılarak hangisinin daha iyi sonuç verdiği gözlemlenerek sonuçlar markalarla paylaşılacak.

Ajans yönetimi, yapacağı bazı çalışmaların sonuçlarının sektörle de paylaşılacağını ve bu çalışmaların herkes için güzel bir kaynak olabileceğini de ayrıca belirtti. İlk çalışmanın sonuçlarıysa Şubat ayında paylaşılacak.  

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Eau Thermale Avène, Ducray Ve Klorane Markalarının Tercihi "Ahtapot Sosyal Medya" Oldu! Hewlett Packard Enterprise TR Yeni Reklam Ajansını Seçti. →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.