Volvo XC60 Youtube Pre-Roll Kampanyası: 6 Billion Hours

Volvo XC60 Youtube Pre-Roll Kampanyası: 6 Billion Hours

Volvo, araç özelliklerini anlatan kısa reklam filmlerini içeriklerine en uygun Youtube videoları arasına yerleştiriyor.

Volvo, yenilenen XC60 serisinin 60 farklı özelliğini tanıttığı farklı bir Youtube pre-roll kampanyası gerçekleştirdi. Youtube’da aylık 6 milyar saat olan video izlenme süresinden ilham alınarak hazırlanan 6 Billion Hours kampanyası ile araç özelliklerini anlatmak için eğlenceli bir yönteme başvuran marka; videolardan önce yayınlanan sıradan Youtube reklamları yerine, video içerikleri ile ilişkili ve videolara eklenmiş eğlenceli kısa videolar sunuyor.

Markanın kreatif, medya ve analiz ekipleri Youtube içerikleri ile araç özelliklerini anlatan reklam serisini oluşturmak için birlikte çalıştı. Araca ait 60 özelliği anlatan yüzlerce pre-roll reklam oluşturuldu ve popüler videolara konularına ve içeriklerine göre dağıtıldı. Marka, kampanya için Grey Kanada ve Havas Media ile çalıştı.

 
Kampanya ile özellikle Youtube’da video izleyen genç profesyoneller ve aileler hedefleniyor. Kendisinden çok daha büyük reklam bütçelerine sahip Audi ve Mercedes gibi markalarla rekabet etmek için etkili ve maliyeti düşük bir yöntemle hedef kitlesine ulaşmak isteyen Volvo; Youtube videoları ve hedeflenen tüketicilerin online davranışlarını eşleştirerek, aracın fiyatı konusunda fikir sahibi olup özellikleri hakkında bilgi almak isteyebilecek tüketicilere sesleniyor.

“6 Billion Hours” Youtube kampanyası için hazırlanan yüzlerce kısa reklamın her biri ile aracın bir özelliği hakkında bilgi veriyor ve tek bir reklam yerine birçok farklı video sunuyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Paylaşım Rekoru Kıran İntikam Hikayesi Reklam Kampanyası Çıktı! Nescafe’den Sosyalleştiren Gerilla Pazarlama Örneği →

Yazar Hakkında

Dilek Kızılırmak
Dilek Kızılırmak
Kadir Has Üniversitesi, Reklamcılık Bölümü ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Dilek, dijital pazarlama konusunda kendini geliştiriyor ve Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.