Visa, Parmak İziyle Kimlik Doğrulayan Kredi Kartlarını Test Ediyor

Visa, Parmak İziyle Kimlik Doğrulayan Kredi Kartlarını Test Ediyor

Visa, üzerinde parmak iziyle kimlik doğrulama yapabilen sensörlerin yer aldığı kredi kartı ve banka kartları geliştirmeye çalışıyor.

Visa, akıllı telefonlara benzer biyometrik teknoloji kullanarak, kredi kartı ve banka kartı sahiplerinin parmak izleriyle kimlik doğrulaması yapabileceği kartları test ediyor.

Geleneksel 4 haneli pin kodları veya sanal imza ile ticari işlem yapmak yerine kart sahibi, biyometrik sensör yerleştirilen kredi ya da banka kartına işlem onayı vermek için parmak izini okutuyor.

İşlem onaylandığında, ödemenin gerçekleştiğini göstermek için kartın üzerinde küçük yeşil bir ışık yanıyor. İşlem onaylanmazsa, kullanıcı kart üzerinde bu kez kırmızı bir ışığın yandığını görüyor.

Yeni kart sistemi için pilot programa başlayacak olan Visa, Fingerprint Cards ve Kona-I iş birliğiyle, bu yılın ilk aylarında denemeler gerçekleştirecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram’a Gelen Son Görülme Özelliği ve Nasıl Kapatılacağı Sheraton Grand Ataşehir, Diverseffect’i Seçti! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.