UNO Takipçilerini Çılgın Eğlence’ye Davet Ediyor!

UNO Takipçilerini Çılgın Eğlence’ye Davet Ediyor!

Popüler kart oyunu UNO, Facebook’taki takipçilerini eğlenceyi paylaşmaya davet ediyor.

Sosyal medyayı takip etmeden duramıyoruz. Hatta bazı araştırmalar Facebook, Instagram, Twitter gibi platformları sürekli kullanmayı, en yeni bağımlılık şekli olarak tanımlıyor.

Peki, kullanıcılar hesaplarını bu kadar sıkı takip ettikleri markalardan ne bekliyor? Siz ne bekliyorsunuz? Bilgilendirme, farkındalığı arttırmak, gündemi takip etmenizi sağlamak? Genel olarak çoğu sosyal medya kullanıcısının asıl motivasyonu anı kaçırmamak ve biraz olsun gülmek.

UNO da oyuncularını güldürmek için onlara “Çılgın Eğlence” vadediyor. Markanın global konumlandırması neşeli, genç ve enerjik. “UNO ile Çılgın Eğlence” konsepti, oyuna eklenen boş kartlarla oyuncuların, kuralları esneterek arkadaşlarına istediği tüm hamleleri yaptırmasını sağlıyor. Kalıpların dışına çıkan oyun, oyuncuların hayal güçlerini kullanarak yaratıcı hamleler yapmalarına ve oyunun sürekli dinamik kalmasına olanak veriyor.

UNO’nun reklam ajansı Horizon, “UNO ile Çılgın Eğlence” temasını eğlenceli postlarla Türkiye Facebook sayfasına taşıyor. Takipçileriyle samimi bir dille konuşan UNO, postlarında onları oyuna dahil edip, sorular sorarak etkileşimi arttırıp, eğlenceyi paylaşıyor.

Hayranlarından gelen “fan foto” postlarıyla “güldüren gerçek UNO anlarını” sosyal medyada paylaşan UNO’nun Facebook sayfası, 2 yıldır yayında ve bu zaman içinde eğlenceli postlarıyla 116.000’den fazla takipçiye ulaştı ve oldukça fazla etkileşim alıyor.

UNO ile Çılgın Eğlence’ye katılmak için markanın Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Raid'den Sanata "Böcek Dolu" Yaklaşım MasterCard'dan Logo Değişikliği →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.