Spotify Lite Yayınlandı

Spotify Lite Yayınlandı

Spotify, internet verisinden tasarruf etmeyi sağlayan, fakat Premium birçok özelliğin kullanılamadığı “Spotify Lite” uygulamasını yayınladı.

Spotify, aylık 170 milyon kullanıcısının arasına yenilerini eklemeye istekli görünüyor ve buna ulaşmak için şimdilik yalnızca Brezilya’da kullanıma sunduğu Spotify Lite uygulamasıyla bunu başarmak istiyor. Mobil internet paketlerinin düşmanı ana uygulamadan daha az veri kullanan ve akıllı telefonlarda daha az depolama alanı kaplayan Spotify Lite, tüm Android telefonlarla ve tüm bağlantı koşullarında çalışabiliyor.

Ana uygulamada bulunmayan mobil veri kullanımını sınırlandırmaya izin veren özellik, diğer takvim ayına geçmeden ne kadar veri kaldığını görebilmeyi sağlıyor.  Spotify uygulaması 100MB. Spotify Lite ise telefonda yalnızca 15MB’lık bir alan kaplıyor.  Bu da, pek çok gelişmiş özelliğin kullanılamayacağını gösteriyor. Çevrimdışı çalma, yüksek ses kalitesi, Spotify Connect (harici hoparlörde müzik yayını yapmayı sağlayan özellik) Spotify Lite’da kullanılamayan özellikler arasında. Premium hesaba sahip olmanın bir öneminin kalmadığı Spotify Lite’la çalma listeleri dahil belli başlı parçalar, karışık dinlenilebiliyor.

Spotify, Facebook, Uber, Instagram gibi büyük uygulamaların adımlarını takip ediyor. Mantıklı bir hareket olsa da, internet bağlantısı konusunda sıkıntılar yaşanan gelişmekte olan ülkelerdeki Spotify kullanıcıları, Spotify Lite’la ana uygulamada bulunan bazı gelişmiş özelliklerden feragat etmek zorunda kalacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← KoçSistem'in Yeni Web Sitesi Yayında Tuna Ofis Web Sitesi Yayında! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.