Sepaş Enerji’den Hayatı Kolaylaştıran Mobil Uygulama

Sepaş Enerji’den Hayatı Kolaylaştıran Mobil Uygulama

Yaklaşık 4 milyon kullanıcıya elektrik hizmeti sağlayan Sepaş Enerji’nin mobil uygulaması Sepaş Cebinde hayata geçti.

Kullanıcı deneyimi tasarımı ve ara yüz tasarımları Gricreative tarafından geliştirilen Sepaş Cebinde uygulaması, hem kurumsal hem bireysel müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde kurgulandı.

Kullanıcı ihtiyaçları analiz edilerek başlayan süreç, bilgi mimarisi çalışmaları ile birlikte her bir kullanıcının öncelikli ihtiyaçları ve uygulama içi navigasyon kolaylığı kriterleri baz alınarak ilerledi. Sepaş Enerji’nin, müşterilerin her an yanında olma ve hayatlarını kolaylaştırma misyonu çerçevesinde iletişimi güçlendiren içerik tasarımı ve kullanım kolaylığı sağlayan sayfa tasarımı geliştirildi. Şirketin kurumsal kimlik renklerinden de ilham alan uygulama tasarımı marka imajını da güçlendirdi.

Yayına alındığı ilk üç ay içerisinde 50.000 indirmeye ulaşan Sepaş Cebinde uygulamasında; abonelik işlemleri, fatura işlemleri, elektrik kesintisi takibi, enerji tüketim takibi, tasarruf önerileri gibi geniş kapsamlı hizmetler sunuluyor. Böylelikle Sepaş Enerji müşterileri bulundukları her yerden işlemlerini hızla gerçekleştirebiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Monster Notebook Ve RED And GREY’den Kazanırken Kendini Kaybedenler İçin Yeni Reklam Filmi. Webtures HaydiMaldivlere.com’un Trafiğini %1692 arttırdı! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.