Sandvik Coromant 9 Ülkedeki Google Ads Çalışmalarını Kubix Digital İle Yürütüyor!

Ajans Haberleri, Haberler 03 Ara 2018
Sandvik Coromant 9 Ülkedeki Google Ads Çalışmalarını Kubix Digital İle Yürütüyor!

Metal ve çelik endüstrisinin öncü B2B markalarından Sandvik Coromant, 9 farklı ülkedeki Google Ads çalışmalarını Kubix Digital ile yürütüyor.

1942 yılından bu yana talaşlı imalat çözümleri sunan Sandvik Group’un markası Sandvik Coromant, marka bilinirliği ve B2B pazarlama amacıyla Google reklam çalışmalarına başladı. Dünya genelinde 150 ülke pazarında yer alan İsveç merkezli şirket, farklı ülkelerde yürüttüğü reklam çalışmaları için SEO & SEM ajansı Kubix Digital ile yola çıktı.

Sandvik Coromant sahip olduğu teknoloji bilgisi ile birlikte özellikle son dönemde dijitalleşme yönünde büyük adımlar atıyor. Tüm teknolojisinde dijitalleşmeye öncelik veren şirket, son olarak Ifind adında bir mobil uygulama yayınladı. Uygulamada Sandvik Coromant ürünleri tanıtılırken, ayrıca yeni nesil teknoloji aletlerinin kullanım pratikleri de sunuluyor.

Kubix Digital ile birlikte Google pazarlama faaliyetlerin yürüten Sandvik; Ifind uygulaması için İngiltere, Belçika, Fransa, İspanya, Portekiz, Danimarka, İsveç ve Rusya’da Google Universal App kampanyaları yapıyor. Şimdilik bu 9 ülkede uygulanan Google Ads çalışmaları, hedef ülkelerin dinamikleri doğrultusunda 3 aylık sürelerle test ediliyor. Sonuçlar doğrultusunda reklamlar optimize ediliyor ve yeni stratejiler oluşturuluyor.

Yapılan analizler Sandvik’in potansiyel B2B müşterilerinin %80’inin bu ürünleri Google’da aradığını gösteriyor. Değerlendirmeler doğrultusunda İtalya’da arama ağı reklamlarına da başlayan marka, diğer ülkelerde de Google reklam çalışmalarını genişletmeyi hedefliyor.

Kubix Digital, Sandvik Coromant ile olan işbirliği kapsamında 2019 yılı için farklı reklam modelleri ve farklı ülkelerin hedefleneceği Google Ads çalışmalarına hazırlanıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← KasapDöner’in yeni sosyal medya ajansı Wox Creative oldu Hurriyet.de’nin Tercihi Ahtapot Sosyal Medya Oldu! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.