Renault, Programatik Reklamları İle Radyoda!

Renault, Programatik Reklamları İle Radyoda!

MEC, WPP – Spotify global data anlaşmasından yola çıkarak Türkiye’de bir ilk olan programatik radyo çalışmasını Renault ile hayata geçirdi.

Yapı Kredi’nin programatik TV reklamının ardından Türkiye’nin ilk programatik radyo reklamı da Renault’tan geldi. Renault araç satışlarını artırmayı hedefleyen projede tüm dijital reklamlar, medya ajansı MEC tarafından, Renault satış döngüsüne katkıda bulunacak şekilde planlandı.

Proje kapsamında 4 farklı hedef kitle için farklı reklam spotları oluşturuldu. Deneme sürüşü formunu dolduranlar reklam hedeflemesinden çıkarılırken potansiyel müşteriler ise tekrar hedeflendi. Bu yayın ile beraber tıklama ortalamaları (CTR) normal yayınların iki katı katına ulaştı. MEC, Spotify global işbirliğinin sonucu olarak Renault ile bir “media first” kullanımı gerçekleştirdi.

renault-programatik-reklamlari-radyoda

2016 yılı ile birlikte yükselişe geçen programatik satın alma ile satış hedeflenen mecralar da önem kazandı. MEC ve Renault’un bu projesi ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirirken; genellikle marka bilinirliği için kullanılan dijital radyo yayınlarının programatik ile birlikte daha etkili ve sonuç odaklı olduğunu da gösterdi.

Programatik satın alma ile ilgili detaylı bilgi için “Dijital Pazarlamanın Yükselen Trendi: Programatik Reklamcılık” yazımızı okuyabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Anadolu Etap ve Doal Meyve'nin Vitamini Clockwork’te! Venezia Mega Outlet Dijital Süreçte Creaturk Dedi! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.